ورود ثبت اقامتگاه

کلوگان کجاست؟

دسته‌بندی: جاذبه های ایران

 

کلوگان کجاست؟

 

بارها پیش آمده است که نام مکانی را شنیده‌ایم اما چون نمی‌دانستیم کجاست، بی تفاوتی نشان داده‌ایم. زمانی که در جمع دوستان و آشنایان می‌نشینیم و آن‌ها از تعطیلات آخر هفته خود صحبت می‌کنند تعجب می‌کنیم و با خود می‌گوییم چه جاذبه‌هایی در نزدیکی و اطراف وجود دارد که چنین هیجان‌انگیز است. امروز مکان جذابی را به شما معرفی خواهیم کرد. آیا می‌دانید کلوگان کجاست؟ با ما در سایت جاده همراه بمانید تا با کلوگان بیشتر آشنا شوید، شاید از اینکه چنین مکانی را در نزدیکی خود نمی‌شناختید، شگفت زده خواهید شد.

 

کلوگان (Kalugan)

 

کلوگان روستای ییلاقی زیبایی در استان تهران است که در رودبار قصران شهرستان شمیرانات قرار دارد. گلوکان، کلیگان، کلیگون و کلگون نام‌های دیگر کلوگان هستند. کلوگان تهران در مسیر جاده اوشان فشم میان رودخانه‌های جاجرود و کلگون قرار دارد. طبیعت روستای کلوگان به قدری در بهار و تابستان زیباست که از چشم مسافران پنهان نمی‌ماند. برگ ریزان در پاییز و سپیدپوش شدن زمین در زمستان زیبایی دیگری برای کلوگان رقم می‌زند. اما تمام جاذبه‌ها به روستاگردی در کلوگان شمیرانات ختم نمی‌شود. با ما همراه بمانید تا با مناطق دیدنی و جاذبه‌های کلوگان بیشتر آشنا شویم.

 

کلوگان کجاست؟

در مسیر پیاده روی در روستای کلوگان منظره های زیبایی را می بینید.

 

آبشار کلوگان

 

کلوگان یکی از بلندترین آبشارهای تهران را در خود جای داده است که بسیاری برای تقویت روحیه و تفریح به آبشار کلوگان می‌روند. برای آنکه بتوانید به آبشار برسید ترجیحا ماشین خود را در فضای خارج از محدوده روستا پارک کنید. با کمی پیاده روی و با گذر از پلی که رودخانه جاجرود از زیر آن می‌گذرد به مسجد جامع کلوگان می‌رسید. در مسیر زیبای جاده کلگون پیاده‌روی کنید. هرچه از تنقلات و خوردنی‌ها نیاز دارید از مغازه نزدیک مسجد خرید کنید چرا که دیگر در طول مسیر سوپرمارکتی وجود ندارد. البته عده‌ای دیگر ترجیح می‌دهند مسیر جاده اوشان فشم را ادامه دهند و از مسیر پیاده روی کلوگان به امامه به آبشار برسند. در هر حال برای رسیدن به آبشار، از دره‌‌ای باریک عبور خواهید کرد که به مرور دره بازتر و بزرگتر می‌شود که صدای آبشار به گوش می‌رسد.

 

کلوگان کجاست؟

آبشار زیبای کلوگان

 

آبشار کلوگان مثل یک آبشار دو طبقه به نظر می‌رسد که سکوها و حوضچه‌های کوچک آن مناسب آبتنی در یک روز گرم هستند. مسیر رسیدن به آبشار از کلوگان حدود ۲ ساعت پیاده روی نیاز دارد، اما هنگامی که به آبشار برسید، از دیدن طبیعت زیبا و شگفت‌انگیز خستگی راه را فراموش خواهید کرد.

 

اورجین

 

منطقه حفاظت شده ورجین در در منطقه لواسانات با فاصله‌ای بسیار کم از روستای کلوگان قرار دارد. اما قله اورجین کجاست؟ کوه اورجین که قله ورجین (قله اورجین) آن یکی از مکان‌های مورد علاقه برای صعود کوهنوردان است چند مسیر دسترسی دارد. یکی از مهم‌ترین مسیرهای صعود به قله، مسیر غربی است که روستای کلوگان را شامل می‌شود به همین دلیل گاه به جای قله ورجین با نام قله کلوگان یاد می‌شود. اگر از چشم‌انداز قله به سمت شمال غرب بنگریم کلگون زیبا را می‌بینیم. دیدن گله‌های قوچ و میش، پوشش گیاهی گون و درختچه‌های بادام کوهی به هیجان کوهنوردی در مسیر قله ورجین می‌افزایند.

 

جاذبه‌های اطراف

 

ایگل روستای زیبای دیگری است که در ۸ کیلومتری شمال غربی روستای کلوگان قرار دارد. آبشار هفت حوض آن از مناطقی است که توریست و مسافران را به خود جذب می‌کند. رودک، کمرخانی، حاجی آباد و امامه روستاهایی هستند که در نزدیکی کلوگان وجود دارند که هرکدام جاذبه‌ها و زیبایی‌های خود را دارند.

 

کلوگان کجاست؟

کمپینگ در محدوده روستا بسیار دلچسب است.

 

آدرس روستای کلوگان

 

روستای کلوگان (کلیگون) در رودبار قصران شمیرانات و در مسیر جاده فشم اوشان واقع است. از اتوبان شهید بابایی به سمت جاده لشگرک و اوشان – فشم بروید. کل این مسیر ۲۵ کیلومتر است که حدود ۴۰ دقیقه زمان می‌برد. اکنون که می‌دانید کلوگان کجاست؟ یک روز را برنامه‌ ریزی کنید تا همراه با دوستان و خانواده به چنین روستای زیبا و دوست داشتنی، کلوگان فشم سفر کنید. همراه با سایت جاده در یکی از اقامتگاه‌های بوم‌گردی تهران ساکن شوید تا فرصت بیشتری برای آشنایی با جاهای دیدنی تهران داشته باشید.

 

رزرو اقامتگاه بوم گردی جاده در تهران

 

0/100
0 Review
5 stars
4 stars
3 stars
2 stars
1 star

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت امتیاز و نظر