ورود ثبت اقامتگاه 021-91077240

کلبه جنگلی چیست؟

دسته‌بندی: اقامتگاه در سفر

 

کلبه جنگلی چیست؟

 

گاهی سراغ مکانی را می‌گیریم که متفاوت‌تر از هر مکان دیگری باشد، کلبه جنگلی نوعی از اقامتگاه است که همانند یک خانه همه‌ی امکانات را داراست با این تفاوت که کلبه در یک محیط جنگلی برپا شده است. کلبه جنگلی می‌تواند برای استفاده شخصی یا جهت اجاره ساخته شود. مصالح کلبه‌ جنگلی با توجه به طبیعت، آب و هوای مکان و موارد استفاده از آن تعیین می‌شود. بیشتر کلبه‌های جنگلی دارای امکانات کامل رفاهی نظیر آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام داخل کلبه و وسیله سرمایش و گرمایش مناسب نظیر بخاری، کولر گازی و اسپیلت هستند.

 

بیشتر کلبه‌های جنگلی مجهز ب امکانات رفاهی کامل مانند آشپزخانه هستند

 

در کدام شهرها کلبه جنگلی وجود دارد؟

 

کلبه جنگلی همان‌طور که از نامش پیداست در جوار و دل جنگل‌ها ساخته شده است. شهرهای شمالی ایران در استان‌های گلستان، گیلان و مازندران؛ کلبه جنگلی‌های متعددی را در خود جای داده‌اند که می‌توان برای چند روز اجاره کرد و در دل جنگل یک زندگی همراه با هیجان بی‌نظیر را تجربه کرد. در ادامه تعدادی از کلبه‌های جنگلی در نقاط مختلف شمال ایران را به شما معرفی می‌کنیم.

 

کلبه‌‌های جنگلی در شهرهای مختلف شمال قرار گرفته اند

 

کلبه جنگلی در ماسال

 

از شهرستان‌های شمالی محبوب مسافران ماسال است. شهرستان ماسال در ۵۰ کیلومتری غرب گیلان قرار گرفته از دو بخش شاندرمن و ماسال تشکیل شده است. مسافرانی که ماسال را برای سفر انتخاب می‌کنند میتوانند کلبه های جنگلی را برای اقامت خود برگزینند. با توجه به شناخته تر شدن ماسال در سال‌های اخیر کلبه های جنگلی  بسیاری در این منطقه ساخته شده است.

 

کلبه‌های جنگلی ماسال دارای طرفیت‌های مختلفی هستند

 

بسیاری از کلبه های جنگلی ماسال دارای امکانات کاملی نظیر آشپزخانه، اسپیلت، تلویزیون و در مواردی تخت و مبلمان نیز هستند. این کلبه‌های جنگلی دارای ظرفیت‌های مختلف از ۵ نفر الی ۲۰ نفر هستند. از کلبه‌های جنگلی در ماسال میتوان کلبه جنگلی باغ سعدی و کلبه جنگلی ترنج در روستای ییلاقی سیاهدول در ۶ کیلومتری جنوب غربی ماسال و کلبه‌های جنگلی کوهی در روستای شالما، کلبه جنگلی فرید در روستای گنزر را نام برد. آبشار ویسادار، ساحل گیسوم و ییلاق اولسبلنگاه از جاهای دیدنی و معروف نزدیک به این کلبه‌های جنگلی می‌باشند.

 

امکانات یک کلبه جنگلی در ماسال

 

کلبه جنگلی در شیرگاه

 

از دیگر مناطق جذاب شمالی کشور منطقه شیرگاه و لفور واقع در سوادکوه مازندران است. شیرگاه در ۲۰ کیلومتری جنوب قائم شهر قرار گرفته و با مناطق سرسبز و جنگلی زیبا ودارای اقامتگاه‌ها و کلبه‌های جنگلی بسیاری است. کلبه جنگلی عادل در شهر شیرگاه، روستای تیرکن که در فاصله ۴۲ کیلومتری از بابل استان مازندران واقع است، قرار دارد. یکی از کلبه‌ها قدمتی ۱۰۰ ساله دارد و دو کلبه دیگر نوساز هستند که بر روی آب بنا شده‌اند. قرارگیری کلبه‌ها در دل طبیعت و نزدیکی به آبشار هفتگانه تیرکن، خالق لحظاتی زیبا برای شما خواهد بود. منطقه شیرگاه تقریبا ۲۴۰ کیلومتر با تهران فاصله دارد. این منطقه سرسبز میتوان گزینه مناسبی برای اقامت در کلبه جنگلی نزدیک تهران باشد.

 

کلبه‌های شناور روی آب عادل در منطقه شیرگاه

 

از دیگر مناطق بکر جنگلی شمال ایران میتوان تالش در استان گیلان، جوارم، تنکابن و جواهرده در استان مازندران را نام برد که هرکدام دارای اقامتگاه‌ها و کلبه‌های زیبایی برای اقامت مسافران است. از دیگر کلبه‌های جنگلی شمال میتوان

 

کلبه جنگلی عمو وجی

 

کلبه جنگلی عمو وجی، کلبه تک و تنها در روستای خلیندره در فاصله حدود ۳۰ کیلومتری از علی آباد کتول استان گلستان قرار گرفته است. کلبه دو طبقه عمو وجی با داشتن باربیکیو در تراس طبقه بالا و مشرف بودن به انبوهی از درختان افرا، انجیلی و سرخدار احساس بی‌نظیری به شما می‌بخشد.

 

چشم انداز زیبای تراس کلبه عمو وجی

 

کلبه جنگلی صنوبر

 

کلبه جنگلی صنوبر در کرمانی محله که با فاصله حدود ۲۳ کیلومتری در جنوب خلیل شهر قرار گرفته است. خلیل شهر از شهرهای استان مازندران است که در شهرستان بهشهر واقع شده است. کلبه کوچک صنوبر با ظرفیت دو نفر که امکان اسکان مسافر بیشتر از ظرفیت را ندارد، برای سفر دو نفره‌ی دو دوست یا زوج مناسب است.

 

 

کلبه جنگلی تی تی

 

کلبه تی تی در روستای گیلوادشتان در ۶ کیلومتری شهر کوچصفهان از شهرهای استان گیلان قرار دارد. کلبه جنگلی یک خوابه تی تی معماری زیبا و بومی دلربایی دارد. در حیاط آن حوض زیبای آبی خود نمایی می‌کند و در گوشه‌ای از آن لانه مرغ و خروس ها قرار دارد که می‌توانید تخم آن‌ها را بردارید و نیمرو کنید. از تجربه اقامت در کلبه جنگلی ۵۰ متری تی تی در دل روستا بسیار لذت خواهید برد.

 

0/100
0 Review
5 stars
4 stars
3 stars
2 stars
1 star

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت امتیاز و نظر