ورود ثبت اقامتگاه 021-91077240

پرند کجاست؟

دسته‌بندی: مطالب جاده‌ایی

 

پرند کجاست؟

 

یکی از شهر‌های تازه تاسیس نزدیک پایتخت شهر پرند است. از مهم‌ترین شاخصه‌های زندگی در پرند، موقعیت جغرافیایی مناسب و نزدیکی به امکانات پایتخت، آب و هوای خوب و آسمان تمیز، بافت شهری مدرن و رعایت کیفیت ساخت و ساز است. در پرند قیمت ملک مناسب و زمینه برای شهرک سازی و سرمایه گذاری در این امر مساعد است. با سایت جاده همراه باشید تا با بررسی اطلاعات شهر پرند، پاسخ پرند کجاست؟ را دریابیم.

 

موقعیت جغرافیایی پرند

 

پرند در شهرستان رباط کریم در استان تهران قرار دارد. باید این نکته را در نظر گرفت که به کار بردن استان پرند از نظر تقسیمات شهری اشتباه است. فاصله شهر پرند تا غرب شهر تهران حدودا ۳۳ کیلومتر است. این شهر در جنوب غربی تهران در کنار آزادراه تهران ساوه واقع شده است. پرند با شهر زرندیه در استان مرکزی نیز همسایه است. این شهر با فرودگاه بین المللی امام خمینی ۳۵ کیلومتر فاصله دارد. ساکنان پرند به آسانی به آزادراه تهران ساوه و تهران قم دسترسی دارند. موقعیت مکانی این منطقه به گونه‌ای است که به شهریار و کرج نیز دسترسی آسان دارد.

 

 قلعه سنگی پرند

جاذبه تاریخی قلعه سنگی پرند

 

 قسمت شمالی پرند مسکونی بوده و ساکنان آن بیشتر از قشر کارمند می‌باشند. قسمت جنوبی پرند نیز شامل شهرک‌های صنعتی است. این شهر از نظر اشتغال ایده آل بوده و پروژه‌های عظیمی ‌مانند نیروگاه پرند و رودشور، مسکن مهر و کارخانه‌های فعال در شهرک صنعتی، فرصت‌های کاری و شغلی فراوانی برای ساکنان آن به وجود آورده است. ساختمان‌های این شهر (فازهای صفر تا سه) از نظر بافت معماری کاملا اصولی و با کیفیت ساخته و در مقابل بادهای منطقه مقاوم است. در پرند جاذبه‌های طبیعی و امکانات شهری در کنار هم شهرک‌های مدرنی به وجود آورده است. حال که پاسخ پرسش پرند کجاست؟ را بررسی نموده‌ایم، نوبت به معرفی امکانات این شهر می‌رسد.

 

امکانات شهر پرند

 

نقشه شهر پرند برای ۱۶ فاز طراحی شده و گستردگی آن از سرزمین ایرانیان (منطقه آزاد) تا ماهشر کرج خواهد بود. در حال حاضر وضعیت شهر پرند متشکل از ۷ فاز است. فاز‌های صفر تا سه مربوط به املاک سند دار (شخصی ساز) است. یکی از معایبی که به شهر پرند نسبت داده می‌شود، مربوط به ساختمان‌های این فاز‌ها است. این ساختمان‌ها فاقد آسانسور هستند. اما از نظر آب و برق مشکلی ندارند. به طور کلی امکانات و خدمات شهر پرند در این فازها متمرکز شده است. فازهای ۴ تا ۶ شهر پرند نیز مربوط به املاک مسکن مهر است. بدون شک معایب شهر پرند در این فازها بیش از بیش نمایان می‌شود.

این مناطق از نظر امکانات شهری محدود و آسیب‌های اجتماعی و محرومیت در آن زیاد است. آسفالت‌های ضعیف، زباله‌های ساختمانی زیاد، سگ‌های ولگرد و کم بودن فروشگاهای تهیه مایحتاج روزانه چهره‌ی زشت پرند در این فازها است. متاسفانه در پرند ارائه خدمات اضطراری، اورژانسی و امدادی نیز ضعیف است. کیسون پرند کجاست؟ و کوزو پرند کجاست؟ دو سوال پرتکرار است که از ساکنان پرند پرسیده می‌شود. مجتمع کوزکو جز املاک مسکن مهر فاز ۶ است. متاسفانه این مجتمع از نظر ساخت استاندار نبوده و سر و صدا، خرابی آسانسور، نم و بوی فاضلاب در طبقات پایین، نبود اتاق شوت زباله و …. از جمله معایب این مجتمع است. مجتمع کیسون نیز در فاز ۶ قرار دارد. این پروژه همچنان در حال ساخت و تکمیل شدن است. تاخیر در تحویل این پروژه برای متقاضیان مشمول ضررهای مالی بسیاری شده است.

 

مترو پرند کجاست؟

 

برای معرفی بیشتر امکانات پرند باید دسترسی به وسایل نقلیه عمومی ‌بررسی شود. پرند دارای خط راه آهن بوده و قطار برقی تهران در پرند دارای ایستگاه است. قطارهای رفت و برگشتی به صورت روزانه مسافت ۵۳ کیلومتری بین دو ایستگاه را طی می‌کنند. از تهران در متروی صادقیه به پرند و بالعکس تاکسی، ون و اتوبوس برای رفت و آمد وجود دارد. متروی پرند یکی از ایستگاه‌های پایانی خط ۱(قرمز رنگ) متروی تهران است. بدین ترتیب از ایستگاه شاهد (باقر شهر) ۴ ایستگاه تا پرند فاصله وجود دارد. از پرند برای ایستگاه مترو شاهد تاکسی و ون نیز وجود دارد. این مترو در حال تکمیل شدن است.

 

مترو پرند

مترو پرند دسترسی مناسبی برای این شهر فراهم کرده است

 

دانشگاه پرند کجاست؟

 

پرند از نظر خدمات آموزشی نیز از امکانات مناسبی برخوردار است. تعداد مدارس و آموزشگاه‌های علمی‌ این منطقه جوابگوی علاقمندان خواهد بود. در پرند یک دانشگاه آزاد اسلامی‌ و یک دانشگاه پیام نور نیز وجود دارد. دانشگاه آزاد اسلامی‌ واحد پرند در نزدیکی فرودگاه امام خمینی و ۳۲ کیلومتری آزادراه تهران ساوه قرار دارد. در این مرکز آموزشی رشته‌های فنی مهندسی، زبان و ادبیات انگلیسی، زیست شناسی و مدیریت و … در سه مقطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می‌شود. دانشگاه پیام نور این شهر نیز در ۳۰ کیلومتری آزادراه تهران ساوه ۲۹ رشته‌ی ‌فعال تحصیلی در مقاطع کارشناسی و ارشد دارد.

 

دانشگاه آزاد پرند

دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند

 

جاذبه‌های دیدنی پرند

 

یکی از امکانات منحصر بفردی که پرند را در زمره‌ی ‌بهترین‌ها قرار می‌دهد، مجتمع تفریحی، ورزشی، گردشگری و اقامتی «سرزمین ایرانیان» است. این مجتمع که در نوع خود بزرگترین پروژه‌ی ‌خاورمیانه محسوب می‌شود، در جنوب پرند قرار دارد. این مجتمع ۲۰ هکتاری دارای کارتینگ اتومبیلرانی و موتورسواری است. این پیست بین‌الملی بوده و مطابق با استاندارهای فدراسیون جهانی اتومبیلرانی ساخته شده است. در ساختمان مرکزی این پروژه‌ی ‌عظیم امکانات دیگری نظیر شهر بازی کودکان، سینما، پینت بال، زمین گلف، دریاچه مصنوعی، رستوران و شهرک ویلایی در نظر گرفته شده است. در این مجتمع یک ورزشگاه نیز در حال احداث است.

 

قلعه سنگی پرند

 

نماد شهر پرند بنای تاریخی و باشکوه قلعه سنگی است. این بنا که با معماری اسلامی ‌ایرانی از سنگ‌های نامنظم ساخته شده، بیش از هزار سال قدمت دارد. ساخت چنین بنای عظیمی ‌نزدیک به دویست سال به طول انجامیده  و پژوهش‌ها برای تعیین قدمت آن ادامه دارد. مرمت و احیای ابنیه این قلعه توسط سازمان میراث فرهنگی تهران همچنان ادامه دارد.

 

 آینده شهر جدید پرند

 

با بررسی پرند کجاست؟ می‌توان تا حدودی آینده‌ی این شهر را پیش بینی نمود. با توجه به موقعیت جغرافیایی پرند و ظرفیت‌های موجود در این شهر می‌توان اظهار نمود، زمینه برای سرمایه گذاری، رشد و پیشرفت هموار است. بنابراین آینده شهر جدید پرند با توجه به پروژه‌های در حال تکمیل نظیر احداث خط مترو، طرح‌های ایجاد دریاچه مصنوعی، دیسنی‌لند، منو ریل، باغ ریل و فرصت‌های توریستی قلعه سنگی و مجتمع تفریحی سرزمین ایرانیان روشن خواهد بود.

 

96/100
9 Reviews
5 stars 8
4 stars 0
3 stars 1
2 stars 0
1 star 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت امتیاز و نظر

آرمی


خیلی اطلاعات خوبی داد بهم. ممنونم

شمس


خوبه روبهرشده

Danyal


?salam MERSI, bara zendegi parand behtare ya pardis

شیما کتانی


مطالبتون عالی بود. تشکر

فاطمه سلیمانی


عالی بود

کریم سلامی


مطلبتون عالی بود

سایت جاده

سپاس از توجه شما

پوریا
1
1


عکس فاز ۱۱ پردیس رو گزاشتید که

عابد عابد
2
3


مناسب بود وبکار گیری آن در حدمتعادل و صحیحی است

امیر
4
3


پرند یک شهر جدید نیست
یک دنیای جدیده !
بی شک با رفع مشکلات تحریم و با شروع رونق اقتصادی در کشور ، پرند به سرعت به یکی از شهرهای خاص خاور میانه تبدیل خواهد شد