ورود ثبت اقامتگاه

هتل سنتی چیست؟

دسته‌بندی: اقامتگاه در سفر

 

هتل سنتی چیست؟

 

ایران سرزمین کهن، با داشتن تاریخ و تمدن منحصر به فرد، یادگارهایی از اجداد و نیاکان در خود دارد. هتل‌های فرهنگ محور یکی از عوامل جذب توریست و رونق کسب و کار هستند که با توجه به فرهنگ و تاریخ آن شهر ساخته می‌شود و در طراحی نما و مصالح آن پیشینه تاریخی در نظر گرفته می‌شود. ساخت چنین هتل‌هایی زمان‌بر است و هزینه زیادی دارد به همین دلیل خانه‌های قدیمی و تاریخی را تبدیل به هتل سنتی کرده‌‌اند. هتل‌های سنتی ما را به دل تاریخ می‌برند و با ریشه فرهنگ ایرانی پیوند می‌دهند.

 

نمایی از اتاق سه تخته هتل سنتی هاتف اصفهان

در کدام شهرها هتل سنتی وجود دارد؟

 

در شهر‌هایی که بافت سنتی دارند، خانه‌ها و کاروانسراهایی وجود دارد که اکنون تبدیل به هتل سنتی شده‌اند. لذت نوشیدن چای در استکان کمر باریک، ظروف سفالی، غذاها و موسیقی سنتی، نشستن بر روی قالیچه، پنجره‌هایی با شیشه‌های رنگی و غیره از هیجان‌انگیزترین تجربه‌های اقامت در هتل سنتی است. در ادامه شما را با تعدادی از هتل‌های سنتی ایران آشنا می‌کنیم.

 

 

هتل عباسی اصفهان

 

کاروانسرایی از دوران صفویه واقع در چهار باغ عباسی، خیابان آمادگاه که اکنون با تغییر کاربری تبدیل به هتل سنتی اصفهان شده است با آینه‌های فراوان مزین شده است و طاق‌های قوسی شکل آن یادآور گذشته باشکوه است. حیاط بزرگ و مشجر آن به قدری زیباست که از تماشای آن سیر نخواهید شد.

 

سوئیت صفوی هتل عباسی اصفهان، قدیمی‌ترین هتل جهان

 

هتل لاله بیستون کرمانشاه

 

در ۲۵ کیلومتری شرق کرمانشاه، هتل لاله بیستون در فاصله ۱۴۰ متری اثر تاریخی فرهاد تراش در دامنه کوه با فرم چهار ایوانی قرار گرفته که از دوران صفوی پا بر جاست. این هتل سنتی با آثار تاریخی و باستانی نظیر غار شکارچیان و نقش برجسته مهرداد دوم فاصله کمی دارد که پیاده می‌توان به دیدن این آثار رفت.

 

هتل سنتی لاله بیستون کرمانشاه در میان کوه های صخره ای خودنمایی می کند

 

هتل کاروانسرای زین الدین مهریز

 

هتل سنتی ۴۰۰ ساله زین الدین مهریز در کیلومتر ۶۰ جاده یزد به کرمان در شهر مهریز استان یزد قرار دارد. این مکان در دوران صفوی در مسیر جاده ابریشم در دل کویر بنا شده است. بنای کاروانسرا به صورت مدور است و پنج برج نیم دایره را شامل می‌شود.

 

هتل کاروانسرای زیبای زین الدین در مهریز یزد

 

هتل صخره‌ای لاله کندوان تبریز

 

در ۶۲ کیلومتری تبریز در دهکده کندوان، هتل صخره‌ای وجود دارد که تمام دیواره‌های آن سنگی و خانه‌های کله قندی است. ۴۰ اتاق سنگی طبیعی، تجربه زندگی غارنشینی آمیخته با جاذبه‌های طبیعی در دل کوه از عواملی است که گردشگران را به خود می‌کشاند تا با هتلی تاریخی – صخره‌ای آشنا شوند.

 

هتل صخره ای پنج ستاره کندوان، اقامت با امکانات کامل رفاهی و به سبک سنتی روستا

 

هتل سنتی ایوان ماهان

 

شهر ماهان در ۳۷ کیلومتری جنوب شرقی استان کرمان قرار دارد که هتل سنتی ایوان ماهان یادگار دوران قاجار در این شهر قرار دارد. باغ زیبا، نهر آبی که از میان درختان می‌گذرد، حال و هوای سنتی درون آن و مجاورت با آستانه شاه نعمت الله ولی، هر گردشگری را به وجد می‌آورد.

 

هتل سنتی ایوان ماهان در میان باغی زیبا بنا شده است

0/100
0 Review
5 stars
4 stars
3 stars
2 stars
1 star

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت امتیاز و نظر