ورود ثبت اقامتگاه

نایروبی کجاست؟

دسته‌بندی: خواندنی‌های سفر

 

نایروبی کجاست؟

 

نایروبی خانه کاغذی یا همان نایروبی در سرقت پول یکی از شخصیت‌های جذابی است که با بازی آگاتا خیمنز شکل گرفته است. اما نایروبی تنها نام شخصیت داستانی نمایش تلویزیونی نیست. آیا می‌دانید نایروبی پایتخت کجاست؟ نایروبی پایتخت کشور کنیا است. می‌خواهیم نایروبی کنیا را بهتر بشناسیم. شاید مقصد بعدی سفر شما به این پایتخت کشور آفریقایی باشد. با ما همراه بمانید تا بدانیم نایروبی کجاست؟ چه جاذبه هایی در نایروبی وجود دارد؟

 

نایروبی

 

روزگاری نایروبی ناحیه‌ای خالی از سکنه و باتلاقی بود که ایستگاه باربری برای راه آهن اوگاندا در اواخر دهه ۸۰ قرن نوزدهم در آن احداث شد که زمینه‌ای برای تبدیل شدن به مرکز اصلی خط آهن و رشد اقتصادی نایروبی بود که امروزه رتبه دوم شهر بزرگ کنیا را پس از مومباسا از آن خود کرده است. نایروبی کنیا با پرچم سبز – زرد که میان آن دایره با امواج سفید و آبی خودنمایی می‌کند در جنوب غرب کنیا قرار دارد. شهر بزرگ نایروبی مرکز استان نایروبی است و از مهم ترین مراکز اصلی آفریقا از نظر مالی، سیاسی و اجتماعی به شمار می‌آید. حالا که می‌دانیم نایروبی کجاست؟ بیایید با هم جاذبه های نایروبی را بشناسیم.

 

نایروبی کجاست؟

در پارک نایروبی می توانید تفریح و شادی کنید.

 

موزه کارن بلیکسن

 

انسان‌هایی هستند که با نوشتن یا فیلم ساختن معروف می‌شوند. کارن بیلکسن نویسنده کتاب خارج از آفریقا (Out of Africa) است که اکنون خانه‌اش به صورت موزه در آمده است. با بازدید از این موزه به گذشته سفر کنید و خانه استعماری را با تمام وسایل زندگی از نزدیک ببینید که به خوبی از آن نگهداری شده است.

 

موزه ملی کنیا

 

موزه ملی کنیا که با موزه ملی نایروبی از آن یاد می‌شود مکانی بسیار عالی برای دیدن فسیل و اشیا تاریخی است. همچنین آثار مختلف هنرمندان در موزه ملی نایروبی قرار دارد که به جاذبه آن افزوده است. پارک مار در سمت شرق موزه ملی قرار دارد که البته جایی برای ماجراجویی است. مارها در پارک در قفس قرار گرفته‌اند بنابراین جایی برای نگرانی نخواهد بود.

 

نایروبی کجاست؟

یکی از هتل های نایروبی، هتل Eka است.

 

پارک ملی نایروبی

 

پارک ملی نایروبی جایی است که تضاد جالب زندگی شهری و جاذبه طبیعی را کنار هم به تصویر می‌کشد. در پارک ملی نایروبی می‌توانید از نزدیک حیواناتی مانند شیر، کرگدن، فیل، زرافه، شتر مرغ، اسب آبی و غیره را ببینید. برای بازدید از گونه‌های جانوری در این پارک خودروهای سافاری به کمک شما آمده‌اند. به نظر شما چنین تجربه‌ای هیجان انگیز نیست؟

 

مرکز زرافه

 

مرکز حفاظت و پرورش زرافه با فاصله کمی از پارک ملی نایروبی قرار دارد. مرکز زرافه سکوهایی برای غذا دادن به زرافه‌ها دارد و برای کودکان نیز جایی مناسب به شمار می‌آید. سالن ناهارخوری آن به گونه‌ای است که گاه حین صرف غذا  شاهد دیدن صورت‌های زرافه از نزدیک هستید که سر خود را از پنجره به داخل آورده‌اند و خود را مهمان غذای شما کرده‌اند و شاید هم می‌خواهند با شما عکس یادگاری بندازند.

 

نایروبی کجاست؟

زرافه هایی که خود را مهمان غذای شما می کنند.

 

پارک اوهورو

 

مشهورترین پارک در نایروبی، اوهورو نام دارد. پارک آزادی نام دیگر پارک اوهورو است که مرکزی برای سخنرانی‌ها و اجتماعات در هوای آزاد به شمار می‌آید. چمن‌های سبز، دریاچه، قایق‌سواری، سوارکاری، دوچرخه سواری و نسیم خنک همه آن چیزی است که می‌توانید تصور کنید.

 

بازار ماسای

 

بازار جایی است که می‌توان از نزدیک با محصولات یک شهر یا کشور آشنا شد، صنایع دستی را شناخت و در میان انبوهی از جنس‌های رنگی قدم زد. سوغاتی، یادگاری و حتی ملزومات را خرید. زیورآلات شیشه‌ای، کاسه‌های مهره‌ای، مجسمه‌های چوبی و … از گزینه‌هایی هستند که به وفور در بازار می‌بینید. بازار ماسای یکی از معروف‌ترین بازارهای نایروبی است که به شما پیشنهاد می‌کنیم از این بازار دیدن کنید.

 

وقت آن رسیده است که به نایروبی سفر کنیم

 

برای سفر به کنیا نیاز به ویزا است که از طریق سفارت کنیا و فرودگاه نایروبی قابل اخذ است. پرواز تهران – نایروبی حدود ۶ ساعت زمان می‌برد اما به طولانی بودن مسیر و زمان آن می‌ارزد چرا که قرار است دنیایی از هیجان و ماجراجویی را کشف کنید. حالا که می‌دانید نایروبی کجاست؟ آیا وقت آن نرسیده است که به نایروبی سفر کنید؟

ثبت نام رایگان در جاده

ثبت نام رایگان در جاده

0/100
0 Review
5 stars
4 stars
3 stars
2 stars
1 star

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت امتیاز و نظر