متل چیست؟ تفاوت متل و هتل

خرداد ۸, ۱۳۹۸
متل-چیست؟ تفاوت متل و هتل

متل چیست؟

متل چیست؟ تفاوت متل و هتل در چیست؟ اینها سوالاتی است که معمولا بعد از شنیدن کلمه‎ی متل به سراغ ما می‎آیند. متل‎ (یا موتل) یکی از انواع اقامتگاه‎ها است. این اقامتگاه‎ها خارج از شهرهای بزرگ و در جاده واقع شده‎اند. به همین دلیل معمولا به عنوان سر پناهی در سفرهای طولانی مورد استفاده مسافران جاده‎ایی قرار می‎گیرند. متل‎ها معمولا خدمات هتل‎ها را ارائه نمی‎کنند. اکثر متل‎ها از تعدادی اتاق دیوار به دیوار ساخته شده‎اند. اتاق‎های متل معمولا وسایل لازم برای اقامت راحت را فراهم می‎کنند. کلمه‎ی متل بعد از جنگ جهانی اول به دایره‎ی لغات انگلیسی اضافه شد. این کلمه‎ی جدید، از کنار هم قرار گرفتن دو کلمه (موتور) و (هتل) ابداع شد. هر دو این کلمات بیانگر کاربرد متل هستند.

 

متل و هتل چه تفاوتی دارند؟
متل چیست؟
تفاوت متل با هتل در چیست؟

وجود پارکینگ در جلوی محوطه‎ی متل، وجه تمایز متل از سایر اقامتگاه‎ها است. اگر توجه کرده باشید، پارکینگ سایر اقامتگاه‎ها خارج از چشم انداز اتاق واقع شده است. نکته دیگر در این ارتباط قیمت هر شب اقامت در متل است. معمولا اقامت در متل‎ها ارزانتر از هتل‎های هم رده‎شان است.

آیا ایران متل دارد؟

طبقه بندی متل به عنوان اقامتگاه در ایران رایج نیست. اما به هر حال می‎توان چند اقامتگاه با ساختار متل و همین طبقه بندی در ایران پیدا کرد. از معروفترین متل‎های ایران می‎توان به متل لادن و متل قو اشاره کرد. بعضی از کارشناسان این اقامتگاه‎ها را مشابه کاروانسراهای قدیمی ایران می‎دانند. از این رو نام فارسی این نوع اقامتگاه‎ها را راه سرا گذاشته‎اند.

متل‎های معروف دنیا

در ادامه لیستی از معروفترین متل‎های دنیا آورده شده است. لازم به ذکر است که بیشتر متل‎های دنیا در کشور آمریکا قرار دارند. به همین دلیل است که بلافاصله پس از شنیدن نام متل تصاویری از فیلم‎های هالیودی به ذهن‎ها خطور می‎کند.

  • متل ۶۶: این متل از سال ۱۹۴۶ میلادی با ۶ اتاق کار خود را آغاز کرد. در بزرگراه شماره ۶۶ ایالات متحده و در کالیفرنیا واقع شده است.
  • متل آلمو پلازو: این متل در سال ۱۹۲۹ به عنوان هتل کارش را آغاز کرد و بعدها به متل تبدیل شد. بنای این متل، قدیمی ترین متل در ویکو تگزاس است.
  • متل آتلانتا کابانا: این متل در سال ۱۹۵۸ شروع به کار کرد. با وجود خاطرات فراوانی که مسافران و اهالی آتلانتا از این متل داشتند، این متل در سال ۲۰۰۲ تخریب شد.

امیدواریم که در این مطلب به جواب سوالات متل چیست؟ تفاوت متل و هتل در چیست؟ رسیده باشید.

2 دیدگاه برای “متل چیست؟ تفاوت متل و هتل”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *