متل قو کجاست؟

مهر ۱۰, ۱۳۹۸

متل قو کجاست؟

 

متل قو کجاست؟ جاهای دیدنی متل قو چیست؟ متل قو یا سلمان شهر یکی از شهرهای استان مازندران است که در شهرستان عباس آباد قرار گرفته است. متل قو در حاشیه دریای خزر قرار گرفته و از جنوب به رشته کوه البرز منتهی می‎گردد. این شهر از غرب به عباس آباد و از شرق با کلارآباد همسایه است. متل قو یک منطقه توریستی معروف با جاذبه‎های فراوان است و اقتصاد آن بیشتر بر پایه گردشگری می‎چرخد. وجود ویلاها، هتل‎ها، مجتمع‎های اقامتی، تجاری و ورزشی فراوان، ساحل ماسه‎ای، امکان ورزش‎های آبی و بسیاری جاذبه‎ها و امکانات دیگر، متل قو را بین مسافران محبوب کرده است.

شهر متل قو که امروزه یکی از انتخاب‎های اصلی مسافران شمال ایران است، از دل رویای جوانی به نام جمشید جوانشیر شکل گرفته است. جمشید جوانشیر در یکی از سفرهایش به شمال، تصمیم گرفت جنگل‎های این منطقه را به باغ مرکبات تبدیل کند. رویایی که شکست خورد و به جای آن ایده احداث یک متل با قیمت مناسب برای مسافران، جایش را گرفت. این بار این تصمیم متل قو را تبدیل به یک جاذبه معروف و شناخته شده کرد.

با جاده همراه باشید تا باهم سفری داشته باشیم به جاهای دیدنی متل قو.

 

برج‎های قو الماس خاورمیانه

 

برج‎های بلند و معروف الماس خاورمیانه به نوعی نماد متل قو شناخته می‎شوند. دو برج عظیم ۲۵ طبقه که امکانات مختلفی مانند هتل‎های لوکس، مجتمع‎های مسکونی و تجاری، مراکز خرید، مجموعه ورزشی و دیگر امکانات رفاهی را در بر می‎گیرد. یکی از بهترین قسمت‎های ساحل متل قو در مجاورت این مرکز خرید معروف قرار گرفته است.

 

برج های الماس خاورمیانه در شب

 

ساحل متل قو، لذت تفریح در دریا

 

ساحل ماسه‎ای متل قو در فاصله کوتاهی از دامنه کوه قرار گرفته که همین محبوبیت آن را بین مسافران بیشتر کرده است. در قسمتی از ساحل ماسه‎ای متل قو، محلی برای انجام تفریحات و ورزش‎های آبی مانند پاراسل، جت اسکی، قایق سواری و… قرار دارد.

 

تفریح های آبی، از جاذبه های محبوب متل قو

 

طبیعت گردی در متل قو، شگفتی‎ های غار دانیال

 

در ۶ کیلومتری متل قو یکی از جاذبه‎های طبیعی این منطقه به نام غار آبی دانیال قرار گرفته است. می‎گویند غار آبی دانیال بزرگترین غار رودخانه‎ی ایران بعد از غار قوری قلعه کرمانشاه است. این غار در روستای دانیال و در دامنه گرده کوه قرار گرفته است که با پیاده‎روی کوتاهی در میان جنگل‎های سبز انجیلی می‎توان به آن رسید. آویزهای آهکی غار دانیال میلیون ها سال عمر دارند و منظره‎ی خیره‎کننده‌ای به این غار بخشیده‎اند. غار زیبای دانیال ۲۰۰۰ متر طول دارد که بهتر است برای بازدید از آن از یک راهنمای محلی کمک بگیرید. از دیگر جاهای دیدنی متل قو جنگل تیلاکنار است که در فاصله کوتاهی از متل قو قرار دارد.

 

غار آبی دانیال
غار آبی دانیال، دومین غار رودخانه ای بزرگ ایران

 

راه‎های دسترسی به متل قو

 

متل قو از تهران ۲۲۰ کیلومتر، از رامسر ۶۰ کیلومتر و از تنکابن ۴۰ کیلومتر فاصله دارد. متل قو در مسیر ارتباطی تنکابن به چالوس واقع شده است و دسترسی به آن از مسیرهای زیر امکان پذیر است. متل قو با داشتن مجموعه‎های رفاهی و تفریحی فراوان یک مقصد محبوب میان مسافران است. اما باید در نظر داشت که در ایام تعطیل، جمعیت و ترافیک این شهر بالا می‎رود و این موضوع می‎تواند برای گردشگران آزاردهنده باشد.

_ حرکت از مسیر جاده چالوس، ادامه مسیر به سمت غرب، سلمان شهر، متل قو

_ حرکت از مسیر جاده هراز، محمود آباد، حرکت به سمت غرب، چالوس، متل قو

_ حرکت از مسیر اتوبان قزوین- رشت، حرکت به سمت شرق، لاهیجان، رامسر، متل قو

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *