ورود ثبت اقامتگاه

لنگرود کجاست؟

دسته‌بندی: جاذبه های ایران

 

لنگرود کجاست؟ جاهای دیدنی لنگرود

 

استان گیلان شهرهای بسیار زیادی دارد که هر کدام از جذابیت و طبیعت فوق العاده ای بهره مند هستند. شهر لنگرود از یک طرف به شهرستان رودسر و از طرف دیگر به لاهیجان متصل است. جاهای دیدنی لنگرود، منجر شده است تا این شهر به عنوان یکی از قطب های گردشگری استان گیلان به شمار رود. امیدواریم که به این سوال شما که لنگرود کجاست پاسخ داده باشیم. حال در ادامه به جاذبه‌های اطراف لنگرود می‌پردازیم.

با ورود به این شهر دیدنی، کوه های جنگلی، دریای آبی خزر، آب و هوای معتدل و رودهای خروشان که در لنگرود وجود دارند، مسافران را شگفت زده می کنند. جاذبه این شهر از سراسر ایران مسافر به سمت خود میکشاند. اما باید بگوییم جاهای دیدنی لنگرود تنها به طبیعت بی نظیر ان محدود نمی شود.

 می توان در این شهر با مکان های تاریخی و دیدنی دیگری روبه رو شد. که هر کدام از تاریخچه ای غنی برخوردار هستند. ما در این مطلب برای شما چند مورد از جاهای دیدنی لنگرود را معرفی می نماییم. تا در سفر به این شهر، از آنها بازدید کنید.

 

زیبایی ها و جاهای دیدنی لنگرود

 

جاذبه های شمال ایران تنها به دریا و جنگل محدود نمیگردد. برای مثال لنگرود یکی از شهرهای عالی در گیلان است، که جاذبه های گردشگری دیگری علاوه بر طبیعت بکر خود دارد. که بازدید از آنها خالی از لطف نخواهد بود.

طبیعت لنگرود

طبیعت لنگرود

 

بازار بزرگ لنگرود

 

شاید بهتر است بگوییم بازارگردی یکی از جذاب ترین و پرطرفدار ترین بخش های سفر به شمار می رود. برخی زمانی که به این شهر سفر می کنند، جاهای دیدنی لنگرود را لیست بندی می نمایند، و اولین محل بازار این شهر است.

بازار های هفتگی لنگرود صلح و صفا و صمیمیت را به بهترین شکل ممکن به نمایش می گذارد. می توانید ساعت ها در این بازار قدم بزنید و از دیدن هیجان مردم در حال خرید به وجد بیایید. می توانید علاوه بر بازدید از این بازار سنتی، صنایع دستی، انواع تولیدات داخلی لنگرود را نیز خریداری کنید.

 

پل خشتی لنگرود

 

یکی دیگر از جاهای دیدنی لنگرود پل خشتی آن است. این پل دقیقا بر روی رودخانه ای قرار گرفته است، که در مرکز لنگرود واقع شده است. شاید بهتر است بیان نماییم، این پل به عنوان نماد شهر لنگرود به شمار می رود. و بسیاری از مسافران برای بازدید از آن در سفر، اقدام می کنند.

بیشتر جاهای دیدنی لنگرود به خصوص پل خشتی، از تاریخ پرباری برخوردار است. این پل تاریخی به دوره ایلخانان باز می گردد. البته برخی از محققین معتقد هستند، پل خشتی لنگرود متعلق به دوره صفویه است. این پل در اصل دو محله بزرگ لنگرود، راه پشته و فشکالی محله را به یکدیگر متصل نموده است.

 

مسجد آقا سید حسین

 

در میان جاهای دیدنی لنگرود مکان های مذهبی هنری و تاریخی نیز به چشم می خورد. مسجد سید آقا حسین به دوره کیایی ها باز می گردد و به نوعی خود در زمره آثار تاریخی این شهر قرار گرفته است. در این مسجد می توانید کاشی کاری ماهری که در دوران تیموریان، قاجار و صفویان رونق داشته است، را مشاهده کنید.

جاهای دیدنی لنگرود انسان را به سفری تاریخی می برد. گویی در دنیایی زندگی می کنید، که سادگی و صفا و رونق بسیاری داشته است. سبک معماری خانه ها و بناهای شمال ایران همگی این حس را در انسان ایجاد می کنند. حال اگر این محل مذهبی باشد، این حس می تواند دو برابر در انسان نفوذ کند.

جاهای دیدنی لنگرود

جاهای دیدنی لنگرود

 

خانه دریا بیگی

 

اگر در میان جاهای دیدنی لنگرود به دنبال محلی می گردید که تلفیقی از معماری و هنر باشد، بهتر است از خانه دریا بیگی بازدید کنید. این خانه در زمان قاجاریه، متعلق به یکی از افراد سرشناس استان گیلان بوده است. به دلیل معماری خاص و زیبایی که داشته است، امروزه به عنوان آثار باستانی در لنگرود شناخته می شود.

این خانه همچون دیگر جاهای دیدنی لنگرود در میان آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. درهای چوبی و ارسی های چوبی مشبک این خونه، جاذبه آن را افزایش داده است.

 

خانه منجم باشی

 

همانطور که بیان نمودیم سفر به لنگرود برای مسافران، به نوعی سفر در دل تاریخ است. خانه قدیمی منجم باشی از جمله جاهای دیدنی لنگرود به شمار می رود که سبکی مدرن در ساخت آن به کار رفته است. این خانه با سبک معماری دوره قاجاریه خود، در این شهر به شهرت رسیده است.

گچ بری های ساده و زیبا، نشانه های معماری برجسته فرنگی، داشتن بیرونی و اندرونی و… این خانه قدیمی را جذاب کرده است.

 

ساحل رویایی چمخاله

 

کافیست ۱۰ کیلومتر از لنگرود خارج شوید تا به ساحل رویایی و دیدنی چمخاله برسید. این ساحل از جاهای دیدنی لنگرود به شمار می رود که هر ساله مسافران زیادی را جذب خود می کند. ساحلی که کم خطر و لذت بخش است. می تواند برای انسان خاطره ای خوش در سفر بیافریند.

اجاره ویلا در جاده

0/100
0 Review
5 stars
4 stars
3 stars
2 stars
1 star

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت امتیاز و نظر