ورود ثبت اقامتگاه

فومن کجاست؟

دسته‌بندی: جاذبه های ایران

 

فومن کجاست؟ (جاهای دیدنی فومن)

 

تمامی شهرهای گیلان دارای جاذبه های بی نظیری هستند. طبیعت این استان می تواند روزها و ساعت ها انسان را مدهوش کند. اما برخی از شهرهای آن نوع خاصی انسان را جذب می کنند. جاهای دیدنی فومن را اگر ببینید بدون تردید به سختی تصمیم به بازگشت خواهید گرفت.

این شهر زیبا که به شهر مجسمه ها نیز شهرت دارد، در ۵ کیلومتری شهر صومعه سرا واقع شده است. به راحتی می توانید مسیر را بیابید و برای بازدید از جاهای دیدنی فومن به این شهر خاطره انگیز سفر کنید. فومن همچون دیگر شهرهای گیلان دارای طبیعتی سرسبز است.

اما علاوه بر این طبیعت زیبا و خاص، جاهای دیدنی فومن بسیار زیاد هستند. این جاهای دیدنی بیشتر تاریخی و باستانی هستند و پس اگر به تاریخ علاقه مند هستید، پیشنهاد میکنیم شهر فومن در استان گیلان را انتخاب کنید.

می توانید با سفر به این شهر دیدنی، از آب و هوای معتدل و خوراکی های خوشمزه آن بهره مند شوید. خودتان را برای چند روزی از شهرهای شلوغ و دود آلود دور نموده و به فومن سفر کنید. بدون تردید در بازگشت انرژی مضاعفی دریافت نموده اید.

 

جاهای دیدنی فومن این شهر مجسمه ها

 

اگر بخواهیم در مورد این شهر خاص صحبت کنیم، باید بگوییم این شهر مهد پرورش شاعران، فرهیختگان، ادبا و مراجع بزرگی بوده است. از این رو بسیار در تاریخ از این شهر نام برده شده است. جاهای دیدنی فومن همگی تاریخی و طبیعی و منحصر به فرد هستند.

فومن

جاهای دیدنی فومن

 

قلعه رودخان فومن جاذبه ای دیدنی

 

اولین و زیباترین مکان دیدنی که می توانید در شهر فومن به بازدید از آن بپردازید، قلعه رودخان است. کافیست ۲۰ کیلومتر از فومن دور شوید تا به قلعه ای باستانی که از دوران حکومت ساسانیان برجای مانده است برسید. در لیست جاهای دیدنی فومن قلعه رودخان در صدر قرار دارد.

این قلعه به نام های دیگری نیز شناخته می شود. به نام قلعه حسامی، دژ رودخان، قلعه هزار پله، دژ روژان و قلعه رخان. زمانی که وارد این قلعه می شوید، با دو ارگ و قورخانه رو به رو می شوید. ارگ محل زندگی حاکم این قلعه بوده است، و قورخانه محلی برای سکونت سرباز های قلعه.

 

روستای بی نظیر فوشه

 

یکی دیگر از جاهای دیدنی فومن روستای دیدنی و خاص فوشه است. این روستا در نزدیکی قلعه رودخان قرار دارد. می توانید با یک تیر دو نشان بزنید. هم از قلعه تاریخی فومن دیدن نمایید، هم از روستای فوشه و طبیعت آن لذت ببرید.

بسیاری از ما سفر به شهر های شمال را به این دلیل می پسندیم که این شهرها از طبیعت سرسبزی برخوردار هستند و سرسبزی طبیعت همیشه روح انسان را به آرامش می رساند. می توانید در روستای فوشه فومن، آرامشی را بدست آورید که شاید در دیگر جاهای دیدنی فومن آن را بدست نیاورده اید.

پوشش گیاهی این منطقه درختان توسکا، افرا، راش و.. هستند که انسان را وسوسه می کنند تا برای دیدن این درخت های زیبا، وارد طبیعت شود. زمانی که وارد این طبیعت جنگلی شدید، خودتان را همچون پرنده آزاد احساس خواهید کرد.

 

منطقه ییلاقی زودل سر فومن

 

شاید بیشتر جاهای دیدنی فومن در طبیعت بکر و بی نظیر آن خلاصه شود. می توانید در نزدیکی روستای خانوانه ی شهرستان فومن، به منطقه ییلاقی نزدیک شوید که از دیدنی ترین و زیباترین مناطق فومن به شمار می رود. این منطقه ییلاقی بیشترین جاذبه را در خود جای داده است.

هرساله گردشگران و مسافران بسیاری برای بازدید از جاهای دیدنی فومن و این منطقه ییلاقی به چشمه همیشه خروشان به منطقه زودل سر می روند. شما هم در سفر به فومن از این نقطه دیدن نمایید.

فومن

پارک جنگلی

 

پارک محبوب فومن

 

شاید با خودتان بگوییم چرا باید در سفر به فومن از پارک این شهر دیدن کنیم؟ اما باید بیان نماییم که پارک فومن از جمله جاهای دیدنی فومن به شمار می رود که بسیار زیبا و خاص است. مجسمه هایی که این شهرت را به شهرت رسانده است، می توانید در این پارک مشاهده کنید.

مجسمه هایی از چهار دختران، که در میان مسافران و مردم این منطقه شهرت بالایی یافته است، و مجسمه هایی از کودکان شاد در محوطه پارک فومن، منجر شده است تا این پارک در لیست جاهای دیدنی فومن قرار گیرد.

 

غار خون فوشه شهرستان فومن

 

۱۵ کیلومتر که از روستای فوشه دور شوید، با غاری کهنسال روبه رو می شوید که بیش از ۳ هزار سال قدمت دارد. این غار از جاهای دیدنی فومن است که به دلیل قدمت بالایی که دارد، هر انسانی را برای دیدنش وسوسه می کند.

بسیاری از مسافران برای ددین این غار ترسناک و مخوف، راه سخت و پر شیبی را می پیمایند. تا به  غار خون فوشه برسند. باید بگوییم با این که این غار در نقطه ای بالای کوه قرار دارد و بسیار ترسناک است، اما طبیعت اطراف آن، انسان را به وجد می آورد.

اجاره ویلا در جاده

0/100
0 Review
5 stars
4 stars
3 stars
2 stars
1 star

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت امتیاز و نظر