ورود ثبت اقامتگاه 021-91077240

فاصله سبزوار تا مشهد (مسافت)

دسته‌بندی: مطالب جاده‌ایی

 

فاصله سبزوار تا مشهد (مسافت)

 

شهرستان سبزوار به مرکز شهر سبزوار، در استان خراسان رضوی قرار دارد. این شهر با دو بخش مرکزی و روداب در غرب استان واقع شده است. شهرستان سبزوار از غرب با شهرستان شاهرود در استان سمنان همسایه است. در سمت شمال و شمال غرب با اسرافین و بجنورد هم مرز است. از جنوب به بردسکن و از شرق نیز به نیشابور محدود می‌شود. سبزوار که با عنوان دروازه خراسان شناخته می‌شود، سومین شهر پر جمعیت استان خراسان رضوی است. ما در این مقاله فاصله سبزوار تا مشهد (مسافت) را بررسی می‌نماییم.

 

فاصله سبزوار تا مشهد (مسافت)

در مسیر جاده سبزوار – نیشابور

 

فاصله سبزوار تا مشهد

 

شهرستان سبزوار کوهستانی است و آب و هوای معتدلی دارد. هر چهار فصل امکان بازدید از سبزوار فراهم است. فاصله‌ی تهران تا سبزوار ۶۶۲ کیلومتر است و برای پیمودن این فاصله دو مسیر وجود دارد. هر دو مسیر از سمنان، دامغان و شاهرود عبور می‌کند و در نهایت به سبزوار می‌رسد. مسیر اول از جاده فیروزکوه و مسیر دوم از بزرگراه امام رضا به سمنان منتهی می‌شود. فاصله سبزوار تا مشهد (مسافت) نیز ۲۳۱ کیلومتر است. مشهد از طریق مسیر بزرگراه امام رضا بعد از عبور از نیشابور به سبزوار متصل می‌شود. فاصله سبزوار تا مشهد با ماشین حدود ۲ ساعت و نیم زمان می‌برد. اتوبوس‌های مسافربری نیز از همین مسیر استفاده می‌نمایند. فاصله سبزوار تا مشهد با اتوبوس نیز ۲ ساعت و نیم زمان می‌برد. مسیر دیگری که مشهدی‌ها برای رفتن به سبزوار پیش رو دارند از راه جاده ترانزیت سبزوار، خوشاب، سرولایت و قوچان است.

 

فاصله سبزوار تا مشهد (مسافت)

فاصله سبزوار تا مشهد مقدس

 

فاصله سبزوار تا مشهد با قطار

 

فاصله ریلی سبزوار تا مشهد مشتمل بر ایستگاه های فریمان، کاشمر و نیشابور در حدود سه ساعت به طول می انجامد.

 

بزرگراه امام رضا (ع)

 

سبزوار به دلیل قرار گیری در مسیر راه ابریشم همواره از لحاظ تجاری و بازرگانی اهمیت ویژه‌ای داشته است. موقعیت مکانی سبزوار به گونه‌ای است که بزرگراه امام رضا (بزرگراه تهران-مشهد) از مرکز آن عبور می‌کند. به همین دلیل راه ارتباطی خراسان شمالی و خراسان جنوبی با تهران از طریق این شهرستان امکان پذیر خواهد بود. تهران تا مشهد ۸۹۶ کیلومتر فاصله دارد.

 

فرودگاه سبزوار

 

فرودگاه بین المللی شهدای سبزوار نیز یکی از راه‌های ارتباط سبزوار با دیگر شهرهای ایران است. این فرودگاه پرواز‌های بین المللی نیز دارد. این فرودگاه در ۸ کیلومتری جنوب غربی سبزوار بعد از فرودگاه مشهد، بزرگترین فرودگاه استان خراسان رضوی است. ‌فاصله‌ی هوایی تهران تا سبزوار ۵۶۸ کیلومتر است که در حدود ۵۰ دقیقه زمان می‌برد. حال که فاصله سبزوار تا مشهد (مسافت) را بررسی نموده‌ایم نوبت به فاصله‌ی سبزوار با دیگر شهرستان‌ها می‌رسد.

 

فاصله سبزوار تا مشهد (مسافت)

رباط مهر از دیدنی های مسیر شاهرود – سبزوار

 

فاصله سبزوار تا کاشمر

 

کاشمر یکی از شهرهای جنوبی استان خراسان رضوی است. این شهر با قدمتی تاریخی بیشتر با صنعت قالی بافی شناخته می‌شود. زیلوبافی، گیوه بافی، پارچه‌های دست باف، چادرهای ابریشمی‌ و زعفران، کشمش و پنبه از جمله سوغات این شهرستان است. فاصله سبزوار تا کاشمر ۱۷۴ کیلومتر است. برای رفتن به این شهرستان از سبزوار ابتدا باید به بردسکن و سپس کاشمر رفت. فاصله مشهد تا کاشمر نیز ۲۲۵ کیلومتر است. این مسیر نیز از طریق بزرگراه مشهد تربت حیدریه و سپس کاشمر امکان پذیر خواهد بود.

 

فاصله سبزوار تا شاهرود

 

شاهرود یکی از بزرگترین و پر جمعیت ترین شهرهای استان سمنان است. این شهر در مسیر دسترسی تهران به مشهد است و با تهران ۴۱۱ کیلومتر فاصله دارد. فاصله مشهد تا شاهرود نیز ۴۷۷ کیلومتر است. سبزوار تا مشهد ۲۴۸ کیلومتر فاصله دارد و از طریق بزرگراه امام رضا به این شهر می‌رسد.

 

فاصله سبزوار تا نیشابور

 

دومین شهر پرجمعیت استان خراسان رضوی شهر سنگ فیروزه، نیشابور است. تهران تا نیشابور ۷۷۳ کیلومتر فاصله دارد و مسیر دسترسی به آن با عبور از سبزوار امکان پذیر خواهد بود. فاصله سبزوار تا نیشابور ۱۱۶ کیلومتر است. سبزوار از طریق دو مسیر ۴۴ و راه جاده ترانزیت سبزوار تا قوچان به این شهرستان دسترسی دارد. فاصله مشهد تا نیشابور نیز ۱۱۸ کیلومتر است. مسیر دسترسی آن نیز از طریق بزرگراه امام رضا خواهد بود. فاصله مشهد تا تربت جام ۱۷۱ کیلومتر و فاصله مشهد تا گناباد ۲۷۹ کیلومتر است.

 

0/100
0 Review
5 stars
4 stars
3 stars
2 stars
1 star

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت امتیاز و نظر