ورود ثبت اقامتگاه

طالقان کجاست؟

دسته‌بندی: جاذبه های ایران

 

طالقان کجاست؟

 

آیا می دانید طالقان کجاست و جاهای دیدنی طالقان کدام ها می باشد؟ آیا می دانید بهترین زمان بازدید از زیباترین جاهای دیدنی طالقان کی می باشد؟ با جاده همراه باشید تا اطلاعات جالبی را در خصوص جاهای دیدنی طالقان به دست بیاورید.

شهر طالقان یکی از خوش آب و هوا ترین شهرهای ایران می باشد که در میان کوه های البرز قرار گرفته است. طالقان با داشتن روستاها، آبشارها و رودخانه های بسیار خروشان خود توانسته است از بکرترین جاذبه های طبیعی برخوردار باشد. امیدواریم که به این پرسش شما که طالقان کجاست؟ پاسخ داده باشیم. در ادامه به مهمترین جاهای دیدنی طالقان می‎پردازیم.

از مهمترین جاهای دیدنی طالقان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– روستای ایستا
–  آبشار سوهان
– روستای اورزان
– آستان مقدس امامزاده قاضی میر سعید
– سد طالقان
– ارژنگ قلعه

 

ارژنگ قلعه

 

یکی از بی نظیرترین و مشهورترین جاهای دیدنی طالقان ارژنگ قلعه می باشد که با داشتن عظمت و شکوه بی نظیر خود توانسته است توجه بسیاری از گردشگران و توریست ها را به سوی خود جذب کند. ارژنگ قلعه یکی از آثار باشکوه دوران اسلام است که بسیاری از باستان شناسان آن را مربوط به دوران اسماعیلیه می دانند. این قلعه بسیار بی نظیر و دیدنی در روستای میناوند قرار گرفته است و اگر شما نیز به دنبال بازدید از بهترین جاهای دیدنی طالقان هستید می توانید بازدید از این مکان را در اولویت های خود قرار دهید.

 

جاهای دیدنی طالقان

جاهای‌ دیدنی طالقان

 

روستای ایستا

 

یکی دیگر از پربازدیدترین و زیباترین جاهای دیدنی طالقان، روستای ایستا می باشد که که در زمان های بسیار دور عشایر هنگام عبور از این منطقه در آن توقف کرده است و این روستا را شکل داده اند و به همین جهت نیز اسم آن را ایستا می نامند. نکته ی بسیار جالبی که در این روستا وجود دارد این است که این روستا از هیچ خدمات دولتی بهره مند نبوده و حتی اهالی آن در سرشماری نیز حساب نمی شوند. همین امر سبب شده است تا بسیاری از گردشگران و توریست ها در لیست بازدید از جاهای دیدنی طالقان، اسم این روستا را بیاورند.

 

جاهای دیدنی طالقان

جاهای‌ دیدنی طالقان

 

آستان مقدس امامزاده قاضی میر سعید

 

آستان مقدس امامزاده قاضی میر سعید از دیگر معروف ترین و بهترین جاهای دیدنی طالقان می باشد که در روستای میر سعید قرار دارد و از محبوب ترین امامزاده های شهر طالقان به شمار می آید. هر ساله مراسم های بسیار باشکوهی در ماه محرم در این امامزاده برگزار می شود و تمام اهالی روستا نیز از سادات هستند و از مهمترین افراد در نزد دیگر مردم طالقان به شمار می آیند. اگر شما نیز قصد دارید تا از یک جاذبه مذهبی در طالقان بازدید داشته باشید، می توانید آستان مقدس مذکور را در اولویت های خود قرار دهید. لازم به ذکر است که از شهرهای اطراف نیز در مراسم های مذهبی بسیاری، افراد نذورات خود را به این امامزاده می آورند و در میان مردم این روستا پخش می کنند.

 

آبشار سوهان

از دیگر جاهای دیدنی طالقان می توان به آبشار سوهان اشاره داشت که این آبشار در ۲۵ کیلومتری این شهر واقع شده است و با داشتن ارتفاعی به اندازه ۱۲ متر توانسته است یکی از بهترین و معروف ترین جاهای دیدنی طالقان به شمار آمده و توجه بسیاری از گردشگران را به سوی خود جذب کند. در اطراف این آبشار می توان گونه های بسیار مختلف از گیاهان و درختان را مشاهده کرد که از مهمترین این درختان می توان به زردآلو، گردو، گلابی، سیب و انگور را نام برد که بر زیبایی و جذابیت این آبشار افزوده است و گردشگران می توانند از این درختان و میوه های آنها بهره مند شوند.

 

جاهای دیدنی طالقان

جاهای‌ دیدنی طالقان

 

روستای اورزان

 

روستای اورزان از دیگر زیباترین و دیدنی ترین روستاهای این شهر میباشد که توانسته است در لیست بهترین جاهای دیدنی طالقان قرار گیرد. روستای مذکور زادگاه جلال آل احمد بوده و کتاب اورازان وی نیز در وصف این روستا و مردم محلی آن می باشد. از مهمترین سوغاتی های این روستا می توان به گردوی آن اشاره کرد. بهترین زمان فصل بازدید از روستای مذکور در فصل تابستان و پاییز می باشد که در این فصل از بهترین شرایط آب و هوایی برخوردار است.

اجاره ویلا در جاده

0/100
0 Review
5 stars
4 stars
3 stars
2 stars
1 star

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت امتیاز و نظر