ورود ثبت اقامتگاه

سورتمه نمک آبرود

دسته‌بندی: جاذبه های ایران

 

سورتمه نمک آبرود

 

قبل از اینکه به توصیف سورتمه نمک آبرود بپردازیم، باید بدانیم نمک آبرود کجاست. در غرب استان مازندران در ۱۲ کیلومتری چالوس شهر توریستی نمک آبرود قرار دارد. نمک آبرود از یک سو به دریا و از سوی دیگر به جنگل‌های انبوه محدود می‌شود. این شهر که در دامنه کوه مدوبن از رشته کوه‌های البرز است، هر چهار فصلش سرشار از زیبایی است. عامل دیگری که بر محبوبیت این شهر افزوده است، مجتمع تفریحی نمک آبرود است. با سایت جاده همراه باشید تا با امکانات تفریحی این مجموعه بیشتر آشنا شوید و عکس‌های نمک آبرود را مشاهده نمایید.

 

سورتمه نمک آبرود

شهر زیبای نمک آبرود از دو بخش مسکونی و توریستی تشکیل شده است.

 

مجتمع تفریحی نمک آبرود

 

شهر زیبای نمک آبرود از دو بخش مسکونی و توریستی تشکیل شده است. در بخش توریستی نمک آبرود مجموعه‌ای از امکانات تفریحی و رفاهی وجود دارد. امکاناتی که هیجان و شادی را در میان پارک‌های جنگلی این شهر فراهم می‌آورد. انبوه درختان از گونه‌های مختلف توسکا، ملچ و افرا در این منطقه وجود دارد. شمشاد‌هایی که قدمت آنها به ۷۰۰ سال نیز می‌رسد، طبیعت بکر منطقه را رقم زده است. پارکی که وجود این امکانات تفریحی بر اکولوژی آن تاثیر نگذاشته و هرسال میزبان هزاران مسافر است. در ادامه چند نمونه از این امکانات تفریحی معرفی می‌شود.

 

تله کابین نمک آبرود

 

بدون شک یکی از بخش‌های جذاب سفر به نمک آبرود دیدن چشم اندازهای زیبای قله مدوبن و قله دیو حمام است. قله‌هایی که علاوه بر پوشش گیاهی سرسبز در زمان‌هایی در آغوش مه قرار می‌گیرند و منظره‌ای رویایی را به وجود می‌آورند. تله کابین نمک آبرود امکان صعود به این دو قله را فراهم می‌آورد. تماشای منظره زیبای جنگل و دریای خزر تجربه‌ی فوق العاده است که به همه مسافران نمک آبرود توصیه می‌شود.ئتله کابین نمک آبرود در دو خط شماره یک و شماره دو از سال ۱۳۷۲ فعالیت می‌کند. این تله کابین به علت وجود سیستم اتوماتیک اعلام نواقص و همچنین بازرسی تمامی ‌قسمت‌های آن به طور روزانه یکی از امن‌ترین تله کابین‌های کشور است. تله کابین نمک آبرود در بخش جنوب شرقی این شهر واقع شده است.

 

سورتمه نمک آبرود

یکی از جذاب‌‌های سفر به نمک آبرود دیدن چشم اندازهای زیبای قله مدوبن و قله دیو حمام است.

 

زیپ لاین نمک آبرود

 

زیپ لاین یکی از تفریحات محبوب برای عاشقان هیجان است. آویزان شدن از یک کابل و حرکت از این سوی کوه به کوه‌ای دیگر تجربه‌ی فراموش نشدنی به همراه خواهد داشت. با سوار شدن بر تله کابین نمک آبرود و رسیدن به ارتفاعات امکان استفاده از زیپ لاین نمک آبرود فراهم است.

 

سورتمه نمک آبرود

 

یکی دیگر از امکانات هیجان انگیز نمک آبرود، سورتمه این مجموعه است. سورتمه‌ای که با سرعت ۲۵ کیلومتر در ساعت، مسیر ۱۲۵۰ متری را در دل طبیعت تماشایی طی می‌کند. رکورد اولین و طولانی‌ترین مسیر سورتمه‌ای کشور متعلق به سورتمه نمک آبرود است. این سورتمه که از میان درختان زیبا و مناظر چشم نواز عبور می‌کند در قسمت پایین مجتمع تفریحی نمک آبرود است. ۵۶ سورتمه تا حداکثر ارتفاع ۹۰ متر بالا می‌رود که با استفاده از ترمز دستی می‌توان از سرعت آن کم نمود. البته تحت هیچ شرایطی نباید به طور کامل در مسیر متوقف یا پیاده شد. این سورتمه برای کودکان زیر پنج سال و افراد با ناراحتی قلبی منع استفاده دارد. امکان استفاده از سورتمه در روزهای بارانی نیز وجود ندارد. امنیت سورتمه نمک آبرود تضمین شده است اما در هنگام حرکت باید فاصله مناسب و استاندارد با سورتمه جلویی رعایت شود.

 

سورتمه نمک آبرود

سورتمه نمک آبرود، مسیر ۱۲۵۰ متری را در دل طبیعت تماشایی طی می‌کند.

 

قیمت سورتمه نمک آبرود

 

با مراجعه به وبسایت دهکده نمک آبرود می‌توان اطالاعات لازم نظیر شماره تلفن سورتمه نمک آبرود را بدست آورد. قیمت بلیط سورتمه نمک آبرود در سال ۹۸ مبلغ ۲۵ هزار تومان و هزینه پارکینگ نیز ۱۰ هزار تومان بوده است. قیمت سورتمه نمک آبرود در سال ۹۹ نیز مبلغ ۳۰ هزار تومان به همراه مبلغی برای پارکینگ است. هزینه بلیط کودکان ۵ تا ۱۰ سال به همراه یک بزرگسال نیز مبلغ ۳۵ هزار تومان می‌باشد. پیاده روی روی پل چوبی معلق، پینت بال، پیست کارتینگ، پیست ماشین چهار چرخ، پیست دوچرخه سواری، باشگاه تیر اندازی، پرواز با گلایدر، چتر بازی و … از دیگر امکانات تفریحی مجتمع نمک آبرود است. اگر از تله کابین نمک آبرود لذت بردید، پیشنهاد می‌شود از تله کابین رامسر نیز بازدید داشته باشید. تله کابین رامسر بزرگترین تله کابین ایران است و در ۵ کیلومتری غرب رامسر قرار دارد.

مشاهده اقامتگاه‌های منطقه

مشاهده اقامتگاه‌های استان مازندران منطقه چالوس

60/100
2 Reviews
5 stars 1
4 stars 0
3 stars 0
2 stars 0
1 star 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت امتیاز و نظر

شریف معاضدی


سلام گزارش جالبی بود با تشکر از زحمات شما

ایلگار
3
1


سلام.وقتتون بخیر .
تلکابین نمک ابرود در تاریخ ۱۳۹۹/۷/۱۱باز است یا خیر

سایت جاده

سلام برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد با روابط عمومی مجموعه نمک آبرود در ارتباط باشید.