ورود ثبت اقامتگاه

سنگده کجاست؟

دسته‌بندی: جاذبه های ایران

 

سنگده کجاست؟

 

سنگده نزدیک شهر ساری، سمنان و تهران قرار گرفته است. می توان گفت فاصله این شهر تا تهران ۲۰۰ کیلومتر است و افرادی که از تهران قصد سفر به این شهر را دارند، باید از جاده فیروزکوه به سمت پل سفید عبور کنند. زمان ورود به شهر پل سفید، با پمپ بنزینی رو به رو می شوید که یک مسیر انحرافی دارد، اگر این مسیر را دنبال کنید به محل مورد نظر می رسید. البته جاده جنگلی زیبا در این مسیر حال افراد را خوب می کند و خسته کننده به نظر نمی آید.

افرادی که ساکن شهر ساری هستند، برای رسیدن به این روستا ابتدا باید به سمت کیاسر حرکت کرد و زمانی که دو راهی روستای تاکم را مشاهده کردید، باید به سمت سد شهید رجایی و شهر فریم حرکت کنید. بعد از عبور از شهر فریم باید روستاهای مجی، کلیج کلا، دادکلا و سودکلا عبور کنید تا به روستای سنگده برسید.

در ضمن افرادی که در سمنان زندگی می کنند باید بدانند که مسیر دسترسی آن ها هم جاده کیاسر و شهر فریم می باشد که انتخاب با مسافران است.

برخی از جاهای دیدنی روستای سنگده

 

این روستا از روستاهای دست نخورده استان مازندران محسوب می شود و اسم آن در گذشته سیدده بوده است و از توابع دودانگه شهرستان ساری می باشد که همه افراد ساکن در آن به زبان مازندرانی صحبت می کنند. جنگل هایی که از جنوب و شمال اطراف این منطقه را محصور کرده اند، باعث زیبایی بی نظیر این منطقه شده است.

 

سنگده

سنگده

 

جنگل راش در این روستا که درختان راش در آن به صورت متراکم وجود دارد، می تواند بهترین انتخاب برای افرادی باشد که قصد جنگل نوردی دارند. درخت های راش در این منطقه قد بسیار بلندی دارند که بعضی از آن ها به ۴۰ متر هم می رسند و شاید زمانی که سرتان را بلند کنید دچار سرگیجه شوید.

آبشار اوبن دیدنی جذاب دیگر روستای سنگده است که بین مرز سمنان و مازندران قرار دارد و ارتفاع آن از سطح آب های آزاد، حدود ۱۸۰۰ متر می باشد. اگر می خواهید به این آبشار دسترسی پیدا کنید باید مسیری از جنگل راش را پشت سر بگذارید.

 

اجاره ویلا در جاده

80/100
5 Reviews
5 stars 2
4 stars 2
3 stars 0
2 stars 1
1 star 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت امتیاز و نظر

لیلی


خیلی زیبا وآرام بخش از این خلقت خدا

علی کرمی


سلامی چو بوی خوش آشنایی
بدان مردم دیده ی روشنایی
(حافظ)

وقت خوش
۳پاس🍷

حسینعلی


بسیار جالب بود اما توضیحات راه سمنانش واضح نبود

شکراله عبدوس


بسیار عالی

فاما


سلام روستای سنگده جای واقعا زیباییت مخصوصا جنگل‌های راش منطقه وآبشارهایای زیبای آنجا حتما سری به این منطقه بزنید.

Ali

سلام بر طبیعت دوستان.. شهرستان ساری همه نوع طبیعت وزیبایی دارد که مانند کشوری مستقل دارای این زیباییها می باشد.. همه جای شهرستان ساری دیدنی می باشد.. از کوهها وجنگل ها ودریا ها… ساری دارای همه نوع زیبایی برای هر سلیقه ای از دوستداران طبیعت می باشد.. منطقه چهاردانگه ودودانگه ساری واقعا طبیعت بکر وزیبایی دارند…