ورود ثبت اقامتگاه

زایگان کجاست؟

دسته‌بندی: جاذبه های ایران

 

زایگان کجاست؟

 

شمال شرقی و شمال غربی تهران نسبت به قسمت‌های دیگر استان تهران آب و هوای تمیزتر و بهتری دارند و به دلیل نزدیک بودن بودن به رشته کوه البرز خنک‌تر هستند و از مناطق ییلاقی به شمار می‌روند. امروز می‌خواهیم در این مقاله به زایگان استان تهران بپردازیم. اما زایگان کجاست؟ چقدر زایگان را می‌شناسید؟ با ما در سایت جاده همراه بمانید تا ابتدا چند پاراگراف از شهرستان، دهستان و بخش محل قرارگیری زایگان سخن بگوییم سپس جاذبه‌های دیدنی زایگان و مسیر دسترسی را معرفی کنیم.

 

استان تهران

 

شمالی‌ترین شهرستان استان تهران شمیرانات است که لواسانات و رودبارقصران دو بخش تشکیل دهنده شهرستان شمیرانات هستند. رودبار قصران از ۳ شهر تشکیل شده است:

۱٫ شهر اوشان، فشم و میگون

۲٫ شهر شمشک

۳٫تجریش

روستاهای زایگان، روته، گرمابدر، لالان (لالون)، آبنیک، آهار، ایگل، امامه و … در تقسیمات کشوری زیر مجموعه روستاهای دهستان رودبار قصران قرار گرفته‌اند. امروز از جاده اوشان – فشم به طرف جاده زایگان رفته‌ایم تا بدانیم زایگان کجاست؟ و شما را با نگین رودبار قصران، زایگان بیشتر آشنا کنیم.

 

زایگان کجاست؟

روستای زیبای زاگون، نگین رودبار قصران

 

زایگان

 

زایگان روستای زیبایی است که با نام‌های زاگون، زاگن و زاگان نیز شناخته می‌شود. زایگان در قسمت شمالی منطقه حفاظت شده ورجین و در میان روستاهای گرمابدر، آبنیک، لالان و روته قرار دارد. در درون روستای زایگان رودخانه‌ای وجود ندارد اما از زیر جاده زایگان در مسیر جاده لالون رودخانه‌ای عبور می‌کند که از شاخه‌های پرآب رودخانه جاجرود است. مسیر رودخانه سرسبز و پوشیده از انواع گیاهان زیبا و گونه‌های متنوع گیاهان صنعتی و دارویی است که در فصل بهار نسبت به سایر فصل‌ها پرآب‌تر است.

 

زایگان کجاست؟

یک روز برفی دوست داشتنی در زایگان

 

لارمحله زایگان که به آن لار محله زاگون نیز گفته می‌شود؛ یکی از زیباترین محله‌های زایگان است که در فصل پاییز منظره دیدنی بسیار زیبایی دارد و بهترین مکان برای استراحت زیر سایه درختان است. امامزاده عبدالله نیز در مسیر جاده لالون با فاصله ۱ کیلومتری از زایگان قرار دارد که محیط دنج و زیبای آن حال و هوای خاصی به زائران و مسافران می‌بخشد و به اعتقاد اهالی محله بسیار حاجت دهنده است. نام دیگر امامزاده عبدالله، امامزاده لالون است.

زاگون روستای زیبایی است که تا خودتان به آنجا نروید و از نزدیک نبینید باور نخواهید کرد که چرا به نگین رودبار قصران معروف شده است. هوای روستا در فصل گرم سال خنک و دلپذیر است به همین دلیل عده‌ای به جستجوی قیمت زمین در زاگون به ساخت ویلا یا اجاره ویلا در زایگان می‌پردازند تا ساعاتی به دور از ترافیک و هیاهوی شهر در چنین روستایی آرام گیرند. زمستان‌ها و فصل پاییز هوای روستا سرد است به همین دلیل از تعداد مسافران کاسته می‌شود اما باز هم با ریزش برگ‌های رنگارنگ پاییزی و سفیدپوش شدن در زمستان زیبایی منحصر به فرد خود را داراست.

 

فاصله زایگان از اطراف

 

شاید با خواندن متن زایگان کجاست؟ بخواهید بدانید گرمابدر فشم کجاست؟ لالاون کجاست؟ روته کجاست؟ در ادامه فاصله روستای زایگان تا اطراف را آورده‌ایم:

– روستای لالون (لالان) در ۳ کیلومتری شمال زایگان

– روستای آبنیک در ۳ کیلومتری شمال غرب زایگان

– روستای گرمابدر در ۵ کیلومتری شمال غربی زایگان

– روستای روته در ۶ کیلومتری شرق زایگان

فشم در ۷ کیلومتری زایگان

 

زایگان کجاست؟

در مسیر زایگان

 

چگونه به زایگان برویم؟

 

برای رفتن به زاگون در شرق تهران از طریق جاده لشکرک به جاده اوشان – فشم (جاده ۴۲۵) بروید و آن را در امتداد رودخانه جاجرود ادامه دهید تا به میدان امام خمینی برسید. از میدان امام خمینی مسیر جاده زایگان را دنبال کنید و با پیمودن ۸ کیلومتر به روستای زیبای زایگان می‌رسید. با احتساب مبدا از اتوبان شهید بابایی حدود نیم ساعت تا ۴۵ دقیقه از تهران تا زایگان راه است که این مسافت ۳۰ کیلومتر است.

***

تهران مناطق دیدنی بسیاری دارد. لذت سفر زمانی بیشتر می‌شود که بتوانیم جاذبه‌های دیدنی تهران را بیشتر بشناسیم. روی لینک‌های زیر کلیک کنید تا با مجموعه‌ای از بهترین اقامتگاه‌ها و ویلاهای سایت جاده آشنا شوید.

 

مشاهده اقامتگاه‌های منطقه

مشاهده اقامتگاه‌های استان تهران

0/100
0 Review
5 stars
4 stars
3 stars
2 stars
1 star

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت امتیاز و نظر