ورود ثبت اقامتگاه

دره اندرس کجاست؟

دسته‌بندی: جاذبه های ایران

 

دره اندرس کجاست؟

 

بسیاری از افرادی که به ورزش‌های خاصی مشغولند و در آن تبحر پیدا کرده‌اند ترجیح می‌دهند جایی بروند که بتوانند هنر ورزشی خود را به نمایش بگذارند و بدن خود را ورزیده‌تر کنند. جاذبه‌های بسیاری در سرزمین مادری ما، ایران وجود دارد که مناسب صخره نوردان و کوهنوردان است. امروز می‌خواهیم جایی را معرفی کنیم که یک مکان مهیج و جذاب به شمار می‌رود که می‌توانند در آنجا به ماجراجویی بپردازند. آیا می‌دانید دره اندرس کجاست؟ با ما در سایت جاده همراه بمانید تا با جاذبه‌های هیجان انگیز دره اندرس آشنا شوید.

 

دره اندرس

 

دره اندرس که با عناوین تنگه اندرس و دره اندرسم یاد می‌شود از واژه اندرخرس یا دره خرس آمده است که به زیستگاه دیرینه خرس‌های مازندران در جنگل‌های سیاه بیشه اشاره دارد. در میان دره اندرسم آبشارهای زیبایی را می‌بینید که زنجیروار به یکدیگر متصل هستند که زیبایی و هیجان منطقه را بیشتر کرده‌اند. تعداد آبشارهای دره اندرس به ۳۰ رشته کوچک و بزرگ می‌رسد که راهی دیگر جز فرود یا پرش از آن‌ها وجود ندارد. تنگه‌های باریک آبشارها را در بر گرفته‌اند که در بعضی قسمت‌ها جز صخره‌ها، آبشارها و گاه آسمان چیز دیگری نمی‌بینید.

 

دره اندرس کجاست؟

نمایی از دره اندرس

 

دره اندرس از ۳ دره تشکیل شده است. دره ابتدایی که آن را اولا یا اولین دره می‌نامند و دره چهار باغ به روستاهای دلیر (در نزدیکی جاده چالوس، نرسیده به مرزن آباد) و چهارباغ ختم می‌شوند که دره اندرس تنها بخش آغازی شروع مسیر موسوم به اندرس است.

 

تور دره اندرس

 

تور دره اندرسم عموما ۳ روزه برپا می‌شود که متشکل از سرپرست، مسئول فنی، مسئول امداد، کمک سرپرست، عقبدار، نفر اول فرود و گروهی از شرکت کنندگان در این تور می‌باشد. به تمامی افراد گروه توصیه‌ها و آموزش‌های ویژه داده می‌شود، از آنها خواسته می‌شود که در کار تیمی مشارکت داشته باشند و با مجموعه‌ای از وسایل ایمنی، ضروری و مخصوص در محل حضور یابند تا از بروز حادثه پیشگیری شود.

 

دره اندرس کجاست؟

رفتن به دره اندرس تنها با تجهیزات ایمنی امکان پذیر است.

 

پوشش گیاهی

 

در مسیر دره نوردی شاهد درختان توسکا، راش، بلوط و شمشاد خواهید بود. با چیدن آلو جنگلی، تمشک و توت فرنگی از درختان و بوته‌ها میزبان طبیعت سخاوتمند و بخشنده دره اندرس باشید.

 

چگونه به دره اندرسم برویم؟

 

دو راه برای رسیدن به دره اندرس وجود دارد.

مسیر اول: در مسیر جاده چالوس، قبل از تونل کندوان در سمت چپ وارد کنار گذر شوید به سمت بالا حرکت کنید. پس از دو راهی مجددا به سمت بالا حرکت کنید که سختمان مخابرات نشانگر شروع ادامه مسیر است. خودروی خود را پارک کرده و مابقی مسیر را با استفاده از نقشه‌های آفلاین و ویژه دره نوردی ادامه دهید که در مجموع حدود ۵ ساعت پیاده روی دارد.

مسیر دوم: پس از گچسر جاده چالوس، روستای آزادبر واقع است که از طریق جاده گچسر – طالقان پس از غار یخ مراد قرار دارد. پاکوب‌ها شما را به طرف دره اندرس راهنمایی می‌کند.

 

آیا در سایر استان‌ها دره‌ها و تنگه‌های دیگری هم وجود دارد؟

 

به غیر از دره اندرس جاده چالوس که با آن آشنا شدیم، آیا می‌دانید متاجی دره کجاست؟ تنگه کرچان کجاست؟ متاجی دره و تنگه کرچان از جاذبه‌های هیجان انگیز و ماجراجویانه هستند. تورهایی برای آشنایی با تنگه کرچان و متاجی دره برگزار می‌شود که علاقمندان به دره نوردی با قدرت جسمانی بالا می‌توانند از این دره و تنگه‌ها بازدید کنند. دره وارنگه رود، تنگه دار، دره گزک، دره خزینه و … مکان‌های دیگری هستند که شما را به ماجراجویی و هیجان وا می‌دارند.

 

دره اندرس کجاست؟

حادثه دره اندرس

 

توصیه دوستانه

 

در صورتی که با فنون صخره‌نوردی و کوهنوردی آشنایی کامل دارید و به روش‌های فرود و درگیری با سنگ تسلط کامل دارید از دره اندرس دیدن کنید. گزارش برنامه دره اندرسم که در صفحات مجازی و وبلاگ‌ها در دسترس است به شما کمک می‌کند تا دقیق‌تر بدانید دره اندرس کجاست؟ که با مسیر آشنا شوید و از تجارب دیگران استفاده کنید. اگر هم مهارتی در این رشته‌ها ندارید با شناخت مکان‌های بکر و زیبای گردشگری و زیبای کشورمان آشنا شوید تا جلوه‌ای از خلقت آفرینش و نعمت‌های خدادادی را دریابید.

 

مشاهده اقامتگاه‌های منطقه

مشاهده اقامتگاه‌های استان البرز

 

0/100
0 Review
5 stars
4 stars
3 stars
2 stars
1 star

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت امتیاز و نظر