ورود ثبت اقامتگاه

دراسرا کجاست؟

دسته‌بندی: جاذبه های ایران

 

دراسرا کجاست؟

 

اگر به دنبال سرسبزترین روستاهای ایران ‌می‌گردید، باید لیست روستاهای عباس آباد مازندران را جستجو کنید. مشهدی سرا، کاظم کلا، پلنگ کلا، لنگا، ماشال آباد، پرچ ور، روستای سید محله عباس آباد و … از جمله‌ی این روستاهاست. اما اگر به دنبال یک روستای سرسبز در دل جاده‌ی بی‌نظیر عباس آباد به کلاردشت هستید باید پاسخ دراسرا کجاست؟ را جستجو کنید.

 

دراسرا کجاست؟

یک روز برفی در جاده عباس آباد

 

عباس آباد شمال کجاست؟

 

با جستجوی عباس آباد شمال روی نقشه مازندران مشخص ‌می‌شود، این شهر در غرب استان مازندران و فاصله ۱۸۴ کیلومتری آن است. فاصله سلمانشهر تا عباس آباد نیز تقریبا ۱۳ کیلومتر است. شهر توریستی و خوش آب و هوای عباس آباد، یکی از بکرترین مناظر طبیعی شمال کشور را دارا ‌می‌باشد. عباس آباد علاوه بر نزدیکی به دریای خزر و جنگل‌های دامنه البرز، جاذبه‌های طبیعی پارک‌ها و ییلاق‌ها، روستاهای دیدنی بسیاری نیز دارد. این دیدنی‌ها به داخل شهر محدود نمی‌شود و جاهای دیدنی اطراف عباس آباد نیز یکی از مکان‌های پر رفت و آمد برای مسافران است. جاده‌ی عباس آباد به کلاردشت یکی از زیباترین و بکرترین جاده‌های جنگلی ایران است که از جنوب عباس آباد آغاز ‌می‌شود. با سایت جاده همراه باشید تا با دراسرا کجاست؟ بیشتر آشنا شوید.

 

موقعیت جغرافیایی روستای دراسرا

 

روستای دراسرا در استان مازندران است. این روستا در جنوب شهرستان عباس آباد، دهستان لنگارود واقع شده است. فاصله روستای دراسرا تا عباس آباد ۱۷ کیلومتر است. در تاریخ این روستا اینطور آمده که اهالی به مدت نیم قرن درگیر بیماری وبا ‌می‌شوند. در این زمان ساکنان از بین رفته و تا زمان سکونت خاندان مرتمی ‌دراسرا از نوادگان پهلوان شاه نظر، خالی از سکنه باقی ‌می‌ماند.

 

دراسرا کجاست؟

موقعیت مکانی دراسرا روی نقشه

 

جاذبه‌های دیدنی روستای دراسرا

 

روستای کوچک دراسرا روستایی کوهستانی در مسیر جنگلی عباس آباد به کلاردشت است. از این روستا یک مسیر خاکی در دل جنگل‌های هیرکانی و موازات دامنه رشته کوه البرز وجود دارد، که بسیار محبوب و بکر است. مسیر خلوت برای آن دسته از طبیعت گردانی که یک روز را برای گشت و گذار در دل طبیعت کنار ‌می‌گذارند و در انتها به نقطه‌ی آغازین باز ‌می‌گردند. البته طبیعت تنها پتانسیل گردشگری این منطقه محسوب نمی‌شود. بافت معماری و خانه‌های کاهگلی، زگالی این روستا در کنار حمام قدیمی ‌جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی دراسرا است. حمام عمومی‌ دراسرا قدمتی تاریخی دارد و یکی از پنج حمام قدیمی ‌به ثبت رسیده آثار ملی شهرستان عباس آباد است. حمام قدیمی ‌با سقفی گنبدی شکل که از سنگ، آجر، گچ و ساروج ساخته شده است.

 

ییلاق مازیچال

 

اما معروفترین جاذبه‌ی روستا دراسرا، ییلاق مازیچال است. مازیچال یکی از شگفت‌انگیزترین ییلاق‌های استان مازندران در ارتفاع ۲۶۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد. چشم اندازی تماشایی از حد فاصل رامسر تا چالوس که دریای مازندران پیش زمینه‌ی آن خواهد بود. دسترسی به این ییلاق از جاده عباس آباد کلاردشت و عبور از روستای دراسرا امکان پذیر است. اگر دوست دارید، جنگلی از ابر‌ها را در آغوش گرفته و صدای زنگوله‌ی دام‌ها را در فصل بهار و تابستان بشنوید به این منطقه سفر کنید.

 

دراسرا کجاست؟

طبیعت زیبای مازیچال

 

مسیر دسترسی به روستای دراسرا

 

بهترین فصل برای سفر به این روستا فصل بهار و تابستان است. در این زمان هوا بسیار مطلوب است و به دلیل نزدیکی به رشته کوه‌های البرز شرجی نخواهد بود. روستای دراسرا زمستان‌های سردی دارد. اما پاییز در جاده عباس آباد کلاردشت بسیار دیدنی است. برای اقامت نیز پیشنهاد ‌می‌شود از اقامتگاه‌های عباس آباد استفاده کنید. تهران تا روستای دراسرا ۱۶۵ کیلومتر فاصله دارد. دسترسی به این روستا از تهران از جاده چالوس و عبور از جاده مرزن آباد کلاردشت امکان پذیر خواهد بود. بعد از عبور از این جاده باید به سمت مسیر جاده عباس آباد کلاردشت بروید.

 

0/100
0 Review
5 stars
4 stars
3 stars
2 stars
1 star

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت امتیاز و نظر