ورود ثبت اقامتگاه

خیابان منوچهری کجاست؟

دسته‌بندی: جاذبه های ایران

امروز میخواهیم به یکی از خیابان‌های قدیمی تهران سری بزنیم. خیابانی که نام خود را از یکی از شاعران بزرگ قرن پنجم هجری قمری گرفته است. منوچهری شاعر بزرگ ایران است که در اوالین قرن پنجم هجری می‌زیست. منوچهری دامغانی را به نام شاعر طبیعت می‌شناختند. این شاعر پرآوازه اهل دامغان بوده است. برای گرامی داشتن یاد او یکی از خیابان‌های پرتردد و مهم تهران را به نام او گذاشتند.

 

خیابان منوچهری کجاست؟

 

خیابان منوچهری میان خیابان فردوسی و سعدی قرار گرفته است. در زمان‌های قدیم مردم، نام این خیابان را ظهیرالدوله صدا می‌زدند. ظهیرالدوله نام شخصیتی مهم و دوستدار ادب در دوره قاجاریه بوده است. بعدها نام این خیابان به منوچهری تغییر کرد.

 

خیابان منوچهری کجاست؟

بورس کیف و چمدان

 

خیابان منوچهری یکی از قدیمی‌ترین خیابان‌های تهران محسوب می‌شود که امروزه به بورس مغازه‌های آرایشی، بهداشتی و کیف و چمدان تبدیل شده است. در این خیابان شما میتوانید انواع کیف و چمدان‌های مرغوب را خریداری نمایید. همچنین در لابه لای این مغازه‌ها، مغازه‌های لوازم آرایشی نیز وجود دارد که می‌توانید این لوازم را با هترین قیمت تهیه نمایید. در انتهای این خیابان پر هیاهو و شلوغ شما میتوانید مغازه‌های عتیقه فروشی را نیز مشاهده کنید. در این مغازه‌ها عتیقه‌هایی وجود دارد که شما نمونه آن را در هیچ کجای تهران نمی‌توانید پیدا کنید.

 

خیابان منوچهری کجاست؟

مغازه عتیقه فروشی

 

حال و هوای خیابان منوچهری

 

دستفروش‌های این خیابان که به فروش سکه‌های قدیمی مشغول‌اند، پیرمردهایی که گاه بر کنار جوی نشسته و به گذر عمر خویش فکر می‌کنند، هیاهوی فروشندگان و خریداران، همه و همه حس و حالی عجیب و نوستالژیک به آدمی می‌دهد. یکی از نوستالژی‌های این خیابان را میتوان کتابفروشی گلستان معرفی کرد. ویترین بسیار قدیمی این کتابفروشی، کتابهای درهم برهم و حتی شماره تلفن ۵ رقیمی که بر روی ویترین مغازه قرار گرفته شده است ما را به دوران خوش روزهای قدیمی و بچگی می‌برد. در خیابان منوچهری کوچه های بسیاری وجود دارد که نام آنها بسیار عجیب و غریب است مانند کوچه ارباب جمشید. جالب است بدانید که سینماگران این کوچه را هالیوود می‌نامند و لوکیشن بسیاری از فیلم‌ها تا به امروز بوده است.

 

خیابان منوچهری کجاست؟

خیابان منوچهری کجاست؟

 

خصوصیات خیابان منوچهری

 

خیابان منوچهری توسط خیابان لاله‌زار نو به دو نیم تقسیم کرده است. چهارراه به وجود آمده را کنت نامگذاری کرده‌اند. این خیابان در حدود ۶۰۰ متر میباشد. همچنین باید بدانید که این خیابان یک طرفه است. این خیابان در طرح کاهش آلودگی هوا نیز قرار گرفته است.

نزدیکترین ایستگاه اتوبوسی که در کنار خیابان منوچهری وجود دارد ایستگاه اتوبوس فردوسی می‌باشد که با بازار منوچهریی، پیاده حدودا ۵ دقیقه یشتر فاصله ندارد. اگر قصد استفاده از مترو را دارید مسه گزینه برای انتخاب دارید:

  1. مترو فردوسی: از این مترو تا خیابان منوچهری با ماشین حدود ۱۰ دقیقه و پیاده حدود یک ربع فاصاه است.
  2. مترو دروازه دولت: از مترو دروازه دولت تا این خیابان با ماشین حدود ۵ دقیقه و پیاده حدود ۱۰ دقیقه فاصله می‌باشد.
  3. مترو سعدی: همچنین از این مترو تا خیابان منوچهری با ماشین حدود ۱۰ دقیقه و پیاده در حدود ۱۵ دقیقه پیاده راه می‌باشد.

البته باید بدانید که این فاصله ‌ها به صورت نسبی گفته شده و بسته به اینکه به چه نقطه‌ایی از این خیابان قصد رفتن دارید زمان و فاصله آن فرق خواهد کرد.

 

ثبت نام رایگان در جاده

ثبت نام رایگان در جاده

100/100
3 Reviews
5 stars 3
4 stars 0
3 stars 0
2 stars 0
1 star 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت امتیاز و نظر

ایزدی
1
1


با سلام
سال ۹۵ برای پروژه کف سازی پیاده رو از کرمان بعنوان سرپرست اجرا دقیقا شب عید شروع به کار کردیم، کار زیاد سنگینی بود تا اتمام پروژه درگیر کار بودم، ولی متاسفانه پیمانکار محترم ۷۰ درصد حقوقمو بالا کشید… تجربه کاری بدی نبود..

بهاره عباسی


عالی بود
راهنمایی کامل
من به هدف مورد نظرم رسیدم

سایت جاده

سلام
خوشحالیم که مطلب برای شما مفید بوده است.

هدی


بسیار عالی