ورود ثبت اقامتگاه 021-91077240

خانه مسافر چیست؟

دسته‌بندی: اقامتگاه در سفر

ایران هر ساله پذیرای گردشگران بسیاری است. اما این گردشگران نیاز به مکانی برای استراحت و اقامت دارند. از آنجایی که تعداد هتل‌های ایران جوابگوی این همه گردشگران نمی‌باشد، خانه‌ مسافر در جای جای کشور پهناورمان ایجاد شده‌اند.

خانه‌ مسافر چیست؟

خانه‌ مسافر، خانه‌هایی هستند با مالکیت خصوصی که مالکان آن‌ها مجوز سازمان میراث فرهنگی و گردشگری را اخذ می‌کنند تا بتوانند واحد مسکونی خود را در اختیار میهمانان و مسافران شهر خود قرار دهند. در حال حاضر بیشتر شهر‌ها و حتی روستاهای ایران از تعداد بالایی از خانه های مسافر برخوردارند. خانه‌های مسافر به چند دسته تقسیم می‌شوند:

۱- ویلا

۲- آپارتمان

۳- خانه

۴- سوئیت

از آنجایی که میدانید ویلاها، واحدهای مسکونی هستند با حیاط که در مناطق کوهستانی، ییلاقی، سواحل دریا و دیگر مناطق قرار دارند. در بین خانه های مسافر ویلاها گرانترین واحدها برای اجاره می‌باشند. اما آپارتمان‌ها نسبت به ویلاها به صرفه‌تر و ارزان‌تر می‌باشند.

چرا خانه‌ مسافر؟

اخیرا در بین گردشگران، خانه‌های مسافر از محبوبیت بیشتری نسبت به هتل‌ها پیدا کرده است. این موضوع به این علت است که اولا قیمت این خانه‌ها نسبت به هتل و دیگر اقامتگاه‌ها به صرفه تر و ارزان تر می‌باشد و دوما تعداد بیشتری از افراد را در خود جای میدهد. معمولا افرادی که باهم به مسافرت می‌روند دوست دارند که در کنار هم باشند و در یک خانه اقامت داشته باشند. مثلا خانواده‌ایی ۸ نفری را در نظر بگیرید. ظرفیت اتاق‌های هتل‌ها بیش از ۲ تا ۳ نفر نمی‌باشد مگر آنکه از سوییت‌ها و تخت‌های اضافی هتل استفاده کنند که هزینه بیشتری در بر‌دارد. اما خانه‌های مسافر ارزان تر از هتل ها می باشد و همچنین افراد بیشتری می‌توانند در این واحد های مسکونی اقامت داشته باشند.

خانه مسافر

خانه مسافر

همچنین آزادی عملی که شما می‌توانید در خانه‌های مسافر داشته باشید هیچگاه نمی‌توانید در هتل‌ها و دیگر اقامتگاه‌ها داشته باشید. سر و صدای زیاد، بازی بچه‌ها در اتاق، داشتن حیوانات خانگی و امکان آشپزی کردن در هتل‌ها مقدور نیست اما شما می‌توانید این امکانات را در خانه های مسافر پیدا کنید. در ایام‌های خاص و عید‌ها، هتل‌ها به سرعت پر میشوند. همچنین در ایام‌های خاص و پرتردد قیمت هتل‌ها سرسام‌آور بالا می‌رود. بهترین گزینه در این ایام، برای افرادی که میخواهند کمترهزینه کنند و یا دیر تصمیم به سفر گرفته‌اند خانه‌های مسافر است.

اشکالات خانه مسافر چیست؟

اما این خانه ها اشکالاتی نیز داشتند. رزرو این خانه‌ها تنها با حضور مسافر و دلالان و املاک‌ها صورت می‌گرفت و هیچ نظارتی روی بهداشت و امنیت این خانه‌ها وجود نداشت. بعضی از این خانه‌ها مجوز سازمان میراث فرهنگی و گردشگری هم نداشتند. همچنین گردشگران نمی‌توانستند به امنیت خانه‌ها کاملا اعتماد داشته باشند. اما خوشبختانه اخیرا چندین سامانه معتبر اقدام به معرفی و انجام رزرو خانه‌های مسافر مجوزدار نموده‌اند تا بتوانند علاوه بر رفع نیاز مسافرین، در رشد صنعت گردشگری ایران نقشی ایفا کنند. بنابراین مسافران میتوانند با اعتماد کامل و مشاهده و مقایسه خانه‌های مختلف در سایت، مکان مورد نیازشان را با بهترین قیمت رزرو کنند و مطمئن باشند که محل اقامتشان درهنگام سفر رزرو و آماده پذیرایی از آنهاست و همچنین از امنیت بالایی برخوردار است.

0/100
0 Review
5 stars
4 stars
3 stars
2 stars
1 star

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت امتیاز و نظر