ورود ثبت اقامتگاه

جاده چالوس کجاست؟

دسته‌بندی: جاذبه های ایران

 

جاده چالوس کجاست؟

 

بارها نام جاده چالوس را شنیده‌اید. آیا می‌دانید جاده چالوس کجاست؟ جاده چالوس با ۸۰ سال قدمت و ۱۶۳ کیلومتر طول، از شمال به استان مازندران و شهرستان چالوس، از غرب به منطقه طالقان، از شرق به تهران و شمیرانات و از جنوب به شهر کرج می‌رسد. جاده‌ با پیچ و خم‌های مارپیچ‌گونه در دل کوه و زیبایی‌های بکر طبیعی، سفری رویایی را برای هر مسافری رقم می زند به نحوی که در هر فصل جاده چالوس به رنگی متفاوت درمی‌آید و تضاد باشکوه رنگ‌ها شما را به وجد می‌آورد. در برخی از ماه‌های سال درحرکت از تهران به چالوس در ابتدای راه آسمان آفتابیست، در قسمت‌های میانی کوه‌های پربرف و آسمان مه‌آلود را می‌بینید و با پشت‌ سر گذاشتن پیچ و خم‌ها آسمان ابری و بارانی سحرانگیز را مشاهده می‌کنید. در ادامه با مشاهده نقشه جاده چالوس، چند مورد از زیبایی‌های چهارمین جاده زیبای دنیا، جاده چالوس را بیان می‌کنیم.

 

جاده چالوس کجاست؟

نقشه جاده چالوس از کرج استان البرز تا چالوس استان مازندران

 

روستای واریان

 

۲۵کیلومتر که از ابتدای جاده چالوس را پشت سر می‌گذاریم به به روستای واریان می‌رسیم که روستای آبی ایران لقب گرفته است که تنها راه ارتباطی به این روستا به دلیل احداث سد کرج، از طریق قایق است. با مطالعه مطلب واریان کجاست؟ روستای واریان را بهتر بشناسید، شاید این بار در مسیر جاده چالوس سری به آنجا زدید.

 

دیزین و خور

 

بدون شک در طول مسیرجاده چالوس پیست اسکی دیزین و خور نظرتان را جلب خواهد کرد. مدت زمان فصل اسکی در دیزین از اوایل آذرماه تا اواخر اردیبهشت ماه است. در طول تابستان، اسکی روی چمن نیز در پیست دیزین امکان‌پذیر است. پیست دیزین و هتل گاجره در کنار یگدیگر در گچسر مجموعه‌ای جاذبه‌ها و تفریح هیجان انگیز را به وجود آورده‌اند.

 

جاده چالوس کجاست؟

یک روز برفی در جاده چالوس

 

هفت برادران

 

هفت برادران هم از زیبایی‌های جاده چالوس است که هفت سنگ جدا مانده از هم ناشی از کنده کاری جاده‌سازی را به نمایش می‌گذارد که علاوه بر آن عمیق‌ترین دره‌ها را داراست. بارها شاهد تصادف در مسیر هفت برادران جاده چالوس بوده‌ایم. در این قسمت گول زیبایی‌های طبیعت را نخورید و با احتیاط برانید.

 

جاده چالوس کجاست؟

لذت خوردن آش و چایی در کندوان را از دست ندهید.

 

سوغاتی

 

سوغات خوشمزه چالوس زیتون،کلوچه، لواشک‌های آلو جنگلی ،ترشی سیر و مربا است. صنایع‌های دستی و نمد‌مالی(شبیه فرش های کوچک)که از کوبیدن پشم گوسفند درست می شوند،گلیم، سبد و کلاه‌های حصیری از سوغاتی‌های دیگر این مکان است. هرچند که جاده شمال، جاده چالوس از قله ها و صخره‌های عظیم تا رودهای پرپیچ و خم؛ از درختان پراکنده در قسمت‌های مختلف مسیر تا جنگل‌های انبوه شما را غرق در طبیعت بی نظیر شمال ایران می کند، در جایی پایان می‌یابد اما هرگز خاطرات دلنشین آن شما را رها نخواهد کرد.

 

کجا بمانیم؟

 

اکنون که دانستیم جاده چالوس کجاست؟ بهتر است لذت سفر را با ماندن در اقامتگاه‌های بوم گردی سایت جاده کامل‌تر کنیم. برای مشاهده و رزرو اقامتگاه بوم گردی در چالوس (مازندران و البرز) روی لینک زیر کلیک کنید.

 

رزرو اقامتگاه بوم گردی در چالوس

0/100
0 Review
5 stars
4 stars
3 stars
2 stars
1 star

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت امتیاز و نظر