ورود ثبت اقامتگاه

جاده تونلی گولیانگ خطرناک ترین جاده

دسته‌بندی: مطالب جاده‌ایی

 

جاده تونلی گولیانگ خطرناک ترین جاده

 

امروزه در دنیایی زندگی می‌کنیم که با شگفتی‌های فراوانی رو به رو هستیم. برخی از این شگفتی‌ها طبیعی بوده اما برخی دیگر توسط انسان‌ها به وجود آمده است. جاده‌هایی که در آن ساعت‌ها رانندگی می‌کنیم، گاه از جاده‌های معروف دنیا است که به سبب زیبایی، پیچ در پیچ بودن، خطرناک‌ بودن و… شهرت یافته‌اند. یکی از جاده‌هایی که این روزها حسابی معروف است، جاده‌ای دست‌کند در کشور چین است که هر ساله گردشگران زیادی برای ماجراجویی و هیجان از آن دیدن می‌کنند. جاده‌ای که می‌خواهیم در مورد آن صحبت کنیم، جاده گولیانگ است. با ما در سایت جاده همراه باشید تا جاده تونلی گولیانگ خطرناک ترین جاده را بشناسیم. شاید در سفر به چین هوس بازدید از جاده گولیانگ به سرمان زد!

 

تونل گولیانگ

ترافیک گولیانگ

 

تاریخچه جاده تونلی گولیانگ

 

مرکز کشور چین پکن می‌باشد. در شرق چین، در شهر شینسیانگ استان هنان، کوه تایهانگ قرار دارد. روستای گولیانگ بر فراز کوه تایهانگ قرار دارد. روستای گولیانگ به دلیل صعب العبور بودن در بالای کوه تایهانگ، ایزوله شده بود. با وجود درخواست از دولت چین برای ساخت جاده، دولت تقاضای روستاییان گولیانگ را رد می‌کند. چرا که گولیانگ تنها روستای آن محدوده و با جمعیتی اندک بود و ساخت جاده برای دولت صرف نمی‌کرد. مردمان روستا برای ارتباط با دنیای خارج با ساده‌ترین وسیله‌ها به مدت ۵ سال دست به ساخت جاده‌ی گولیانگ زدند که تونل‌های متعددی دارد. چنین جاده‌ای که دست‌ساخته مردمان غیر متخصص روستا است، اکنون به یکی ازخطرناک‌ترین و البته مهیج‌ترین جاده جهان است که فرصت هیچ‌گونه اشتباهی را به رانندگان نمی‌دهد. تورهای گردشگری به کمک ماجراجویان آمده‌اند تا از جاده تونلی گولیانگ خطرناک‌ترین جاده دیدن نمایند.

 

تونل گولیانگ

داخل تونل گولیانگ

 

جاده تونلی گولیانگ کجاست؟

 

تونل گولیانگ چین، ۱۲۰۰ متر طول دارد که عرض آن ۴ متر و ارتفاع آن ۵ متر است که عبور دو خودرو از کنار یکدیگر به سختی انجام می‌گیرد. ساخت جاده از سال ۱۹۷۲ میلادی آغاز شد و ۱۹۷۷ میلادی از آن بهره‌برداری شد. از فاصله دور تونل‌های جاده همانند پنجره به نظر می‌رسند که شکل‌ها و ابعاد مختلفی دارند. حدود ۳۰ پنجره (روزنه) وجود دارد که مانند دستگاه تهویه هوا برای تونل عمل می‌کند، همچنین باعث رسیدن نور به درون تونل می‌شوند. اکنون جاده‌ تونلی گولیانگ نام روستای گولیانگ را به جهانیان معرفی کرده است. مردمان گولیانگ دیگر تنها نیستند و می‌توانند از طریق جاده تونلی گولیانگ با اطراف در ارتباط باشند. رانندگی در این جاده مهارت بالایی می‌طلبد و چند قدمی بعدی جاده به دلیل ناهموار بودن و داشتن تعدادی نقاط کور قابل پیش‌بینی نیست.

 

جاده تونلی گولیانگ خطرناک ترین جاده

تونل گولیانگ

 

جاذبه‌ های دیگر در کوه تایهانگ

 

شاید پس از خواندن این مطلب و جستجو کردن فیلم جاده ‌های خطرناک دنیا دریافته باشید که تعدادی هتل و مسیرهای کوهنوردی در مسیر جاده تونلی گولیانگ ساخته شده است تا خدمت‌رسانی به گردشگران بهتر صورت گیرد. کوه تایهانگ چین که جاده تونلی گولیانگ در آن واقع شده است جاذبه دیگری دارد که به نردبان آسمان معروف است. پله‌های نردبان آسمان با ۷۰۰ پله، پله‌هایی بوده‌اند که در گذشته اهالی گولیانگ از طریق آن رفت و آمد می‌کرده‌اند. پلکان مارپیچی از جاذبه‌ های دیگر کوه تایهانگ چین است. ارتفاع پلکان سبز رنگ مارپیچی ۹۱ متر است که به دیواره کوه تایهانگ در لینژو (Linzhou) متصل است.

 

0/100
0 Review
5 stars
4 stars
3 stars
2 stars
1 star

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت امتیاز و نظر