ورود ثبت اقامتگاه 021-91077240

اندیشه کجاست؟ (شهر یا شهرک اندیشه)

دسته‌بندی: مطالب جاده‌ایی

 

اندیشه کجاست؟ (شهر یا شهرک اندیشه)

 

اگر بدانید در نزدیکی پایتخت بازاری وجود دارد که با میدان نقش جهان اصفهان برابری می‌کند، آیا کنجکاو به بازدید از آن نخواهید شد؟ اگر پاسخ شما مثبت است، با سایت جاده همراه باشید تا با پاسخ اندیشه کجاست؟ (شهر یا شهرک اندیشه) و آشنایی با محله اندیشه تهران در این زمینه اطلاعات لازم را کسب نمایید. در ادامه تصاویر شهرک اندیشه آورده شده است.

 

اندیشه تهران کجاست؟

 

شهر جدید اندیشه در استان تهران و بخش مرکزی شهرستان شهریار قرار دارد. شهر اندیشه در جنوب غربی پایتخت واقع شده و فاصله‌ی ‌آن با میدان آزادی تهران ۳۵ کیلومتر است. مسیر تهران به شهرک اندیشه از آزادراه تهران کرج خواهد بود. تهران از بزرگراه لشگری و جاده‌ی ‌شهریار نیز به شهر اندیشه راه دارد. شهر جدید اندیشه با شهریار ۳ کیلومتر و با جنوب شرق استان البرز ۷ کیلومتر فاصله دارد. با بررسی نقشه شهرک اندیشه تهران مشخص می‌شود که اندیشه از غرب با فردیس کرج همسایه است. مسیر دسترسی اندیشه به کرج از شرق و جاده‌ی ‌شهریار کرج امکان پذیر است. در ادامه با بررسی اندیشه کجاست؟ (شهر یا شهرک) اطلاعات بیشتری از منطقه کسب خواهد شد.

 

شهر اندیشه

شهر اندیشه با امکانات و دسترسی مناسب، جمعیت بسیاری را به خود جذب کرده است

 

آب و هوای شهر جدید اندیشه ییلاقی محسوب می‌شود. هرچند این شهر در محدوده‌ی ‌گرم و خشک قرار دارد، اما وجود رشته کوه‌های البرز در مجاورت آن و وزش بادهایی که از سمت شهریار می‌آید، سبب آب و هوای معتدل و مطبوع شده است. وجود باغ‌های سرسبز شهریار در نزدیکی این شهر و بادهایی که از سمت استان‌های البرز و قزوین می‌وزد، شهر جدید اندیشه را دارای آسمانی صاف و بدون آلودگی نموده است.

 

شهرک یا شهر جدید اندیشه

 

این شهر در ابتدا با هدف کنترل حاشیه نشینی و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی جنوب شهر تهران در یک موقعیت جغرافیایی و فرهنگی مناسب تاسیس می‌شود. از این رو با نام شهرک اندیشه شناخته می‌شود. هزینه‌ی ‌مناسب خرید مسکن، قرار گیری در کوهپایه‌های جنوبی رشته کوه البرز، هوای پاک و مطبوع و پیشرفت در امکانات تجاری، فرهنگی، هنری و ورزشی به سرعت باعث رشد جمعیت شهرک اندیشه شد. تا جایی که با تکمیل فازهای مسکونی، استفاده از نام شهرک برازنده نبود و به شهر جدید اندیشه تغییر نام داد. برای آشنایی بیشتر با اندیشه کجاست؟ (شهر یا شهرک) باید با فازهای این شهر آشنا شد.

 

کدام فاز شهرک اندیشه بهتر است؟

 

شهر جدید اندیشه متشکل از ۶ فاز است. در ادامه با معرفی این فازها با مشکلات شهر اندیشه و عوامل موثر بر قیمت آپارتمان در این شهرک مشخص می‌شود. نکته‌ی ‌جالب توجه در مورد اندیشه مربوط به فاز یک این شهر است. قدمت ساخت این فاز که به قبل از انقلاب باز می‌گردد، در تقسیمات شهرداری اندیشه قرار ندارد. بر طبق تقسیم بندی شهری این فاز در ناحیه ۱ شهریار است. شهرک اندیشه در ابتدا با عنوان «شهرک فرهنگیان» شناخته می‌شد. این امر به دلیل واگذاری قطعات زمین این فاز به فرهنگیان شاغل در آموزش و پرورش صورت پذیرفت.

 

شهرک اندیشه

نمایی از شهر اندیشه

 

این فاز با جمعیت بیشتر نسبت به دیگر فازها بافت تقریبا سنتی و ویلایی دارد. البته با گسترش جمعیت اکثر این خانه‌های ویلایی به آپارتمان‌های سه طبقه تبدیل شد. شهرک مریم، شهرک رفاه و شهرک المهدی در این فاز قرار دارند. از معایب فاز یک می‌توان به نبود فضای سبز و کمبود مراکز درمانی اشاره نمود. به همین دلایل این فاز از فازهای دیگر ارزان قیمت تر است. فاز یک متشکل از دو بخش غربی و شرقی است که قیمت مسکن در بخش غربی بیشتر است. برای سرمایه گذاری در فاز یک می‌توان ملک تجاری خریداری نمود. زمینه برای فعالیت‌های تجاری این فاز در فضای مناسب فراهم است.

 

فاز دو شهر جدید اندیشه

 

ویژگی مشترک فاز دوم تا پنجم شهر جدید اندیشه ساخت مهندسی و رعایت اصول شهرسازی در آن است. به طوری که زیر ساخت‌های اصولی، آسفالت مناسب، جدول کشی و پیاده‌رو‌های مناسب، دسترسی به آب با فشار مناسب، برق، گاز و تلفن، آنتن دهی اپراتورهای تلفن همراه، و اینترنت بی‌سیم از جمله امکانات رفاهی این فازها است. فاز دو شهر جدید اندیشه را می‌توان با عنوان فازی لوکس معرفی نمود. خانه‌های ویلایی و آپارتمان‌های این فاز به ویژه در شهرک راه آهن متراژهای بالای ۱۰۰ متر دارند. علاوه بر متراژ بالا به سونا، جکوزی و استخر نیز مجهز هستند. در فاز دو اماکن تجاری وجود ندارد. بنابراین این فاز نسبت به فازهای دیگر محطیی آرامتر و بدون هیاهو دارد. البته خیابان کشی‌های این فاز نیز کاملا با اصول مهندسی ساخته شده و در آرامش آن بی تاثیر نخواهد بود. همه‌ی ‌این ویژگی‌ها باعث افزایش قیمت در این فاز می‌گردد. فاز دو با فازهای دیگر فاصله‌ی ‌زیادی دارد.

 

فاز سه شهر جدید اندیشه

 

فاز سه لقب بهترین و مدرن‌ترین فاز شهر جدید اندیشه را به دوش می‌کشد. این امر به دلیل خانه‌های ویلایی دوبلکس، تریپلکس، آپارتمان‌های مدرن، امکانات تفریحی و رفاهی فراوان، سینما و دسترسی مناسب به تهران و کرج است. این نکته را در نظر بگیرید که اندیشه ایستگاه مترو ندارد. نبود مترو اندیشه و نزدیکی پایانه شهرک اندیشه در جنوب فاز سه، تنها راه استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی ‌همین فاز است. می‌توان ادعا نمود که این فاز گران قیمت‌ترین خانه‌های اندیشه را در خود جای داده است. در این فاز مجتمع تجاری نگارستان که از محبوبیت بسیاری برخوردار است، وجود دارد.

 

فاز چهار شهر جدید اندیشه

 

نگین اقتصادی شهر جدید اندیشه بازار بزرگ ایرانی اسلامی ‌نقش جهان است. این بازار که با الهام از معماری اصیل نقش جهان اصفهان ساخته شده، در فاز چهارم شهر جدید اندیشه قرار دارد. فاز چهار در جهت گسترش فاز سه به وجود آمده است و دسترسی مناسبی به امکانات فاز سه دارد. به علاوه نزدیکی فاز چهار به جاده‌ی ‌کرج شهریار منجر به دسترسی راحت به جاده‌های بین شهری شده است. در این فاز مجتمع تجاری و اداری ارغوان و آپارتمان‌های سازمانی نیز وجود دارد. بدون شک سرمایه گذاری در این فاز آینده‌ی ‌روشنی خواهد داشت.

 

بازار نقش جهان شهرک اندیشه

بازار نقش جهان اندیشه

 

فاز پنج شهر جدید اندیشه

 

فاز پنج نیز در کنار فاز چهارم شهر جدید اندیشه ساخته شده است. میدان خلیج فارس نقطه‌ی ‌مشترک این دو فاز است. فاز پنجم نیز از امکانات تجاری و اداری معقولی برخوردار است و در آن فرهنگسرای سعدی قرار دارد. در این فاز قیمت خرید خانه از سایر فازها بیشتر است. علت این امر متراژ بالای آپارتمان‌ها و خانه‌های ویلایی است.

 

فاز شش شهر جدید اندیشه

 

یکی از بهترین فازهای اندیشه برای سرمایه گذاری طولانی مدت فاز شش شهر جدید اندیشه خواهد بود. هرچند این فاز در اختیار مالکیت خصوصی است و به دلیل ندادن مجوز‌های لازم از سوی سازمان شهرداری هنوز برای سکونت مناسب نیست. اما می‌توان با توجه به نرخ رشد جمعیت، دسترسی آسان به جاده کرج شهریار و جاده ملارد و پایین بودن قیمت این زمین‌ها آینده روشنی برای آن متصور شد.

 

مشکلات شهر جدید اندیشه

 

حال که با اندیشه کجاست؟ (شهر یا شهرک) آشنا شده‌ایم، باید در مورد معدود مشکلات این شهر صحبت نماییم. آسمان اندیشه در حالت کلی تمیز است. در بعضی از موارد بوی نامطبوع ساطع از کارخانه‌های آسفالت سازی اطراف و گرد و غبار معادن ماسه در سطح شهر گزارش شده است. این امر همیشگی و جدی نبوده و با وزش باد از جانب شهریار مرتفع می گردد. محور شش بانده‌ی چیتگر شهریار و مسیر ارتباطی با تهران در ساعت های شروع و پایان کار با ترافیک سنگین گزارش شده است. برای این منظور طرح غیر همسطح کردن گلوگاه و اتصال بزرگراه شهریار کرج به اتوبان تهران در حال اجرا و پیشرفت است.

0/100
0 Review
5 stars
4 stars
3 stars
2 stars
1 star

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت امتیاز و نظر