ورود ثبت اقامتگاه

اقامتگاه سنتی چیست؟ بهترین اقامتگاه‌های سنتی ایران

دسته‌بندی: مطالب جاده‌ایی

 

اقامتگاه سنتی چیست؟ بهترین اقامتگاه‌های سنتی ایران

 

اگر به دنبال پاسخ پرسش اقامتگاه سنتی چیست؟بهترین اقامتگاه‌های سنتی ایران کدام است؟ هستید، با سایت جاده همراه باشید. فلسفه سفر رفتن و اقامت در مکان‌های مختلف برای هر فرد با هر سلیقه‌ای متفاوت است. عده‌ای از هیجان و هیاهو و عده‌ای از آرامش و سکوت لذت می‌برند. به همین منظور عده‌ای از شهرها و کشورهای مدرن و پر از تفریح به سمت کشف ناشناخته‌ها و گذشته‌ها و دیدن شهرهای تاریخی حرکت می‌کنند. اهمیت اقامتگاه‌های سنتی در این زمان مشخص می‌شود. با ما در مطالعه اقامتگاه سنتی چیست؟ بهترین اقامتگاه‌های سنتی ایران همراه بمانید.

 

تاریخچه اقامتگاه سنتی

 

تاریخچه اقامتگاه سنتی به کاربرد واژه «Ecolodge» یا «اکوتوریسم» و تمایل به گردشگری روستایی باز می‌گردد. سابقه اقامتگاه سنتی در ایران نیز به یک دهه قبل مربوط می‌شود. بنا بر تعریف سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، پاسخ اقامتگاه‌های بوم گردی چیست؟ به اقامت طبیعت گردان در محیط‌های طبیعی مربوط می‌شود. اقامتی که با احترام به معماری بومی ‌و تعامل با جامعه‌ی محلی است. هدف از ایجاد اقامتگاه‌های بوم گردی یا سنتی اهمیت به طبیعت و فرهنگ منطقه، احترام به محیط زیست و معماری بومی ‌و صرفه جویی در هزینه‌های برق، آب و گاز است.

 

اقامتگاه سنتی چیست؟بهترین اقامتگاه‌های سنتی ایران

خانه عامری ها در کاشان

 

ویژگی اقامتگاه سنتی

 

اقامتگاه‌های سنتی باید ساختار بومی‌داشته باشند. محیط، خوراکی و نوشیدنی‌ها و دکوراسیون داخلی باید فرهنگ بومی ‌منطقه را نمایش دهد. هزینه در این اقامتگاه‌ها قابل قبول و کمتر از سایر اقامتگاه‌ها است.  شرایط احداث اقامتگاه بوم گردی ایجاد محیطی است که طراحی قدیم و تکنولوژی روز دنیا را همراه هم داشته باشد.

 

شغل بوم گردی چیست؟

 

یکی از ویژگی‌های مثبت اقامتگاه‌های سنتی، ارائه خدمات بوم گردی توسط افراد محلی است. این اقامتگاه‌ها توسط افراد محلی و بیشتر به شکل خانوادگی اداره می‌شوند. این افراد با حفظ شیوه زندگی خود به ارائه خدمات از جمله تهیه غذاهای محلی برای مهمانان می‌پردازند. برخی از این افراد با برگزاری تورهای بوم گردی در منطقه نظیر شترسواری و ساحل گردی خاطرات هیجان انگیزی را برای مسافران رقم خواهند زد.

 

اقامتگاه سنتی چیست؟بهترین اقامتگاه‌های سنتی ایران

خانه بخردی در اصفهان که تبدیل به یک اقامتگاه سنتی زیبا شده است.

 

بهترین اقامتگاه‌های سنتی ایران

 

ایران سرزمین زیبایی‌ها و پر از جاذبه‌های گردشگری است. در این کشور انواع اقامتگاه‌های بوم گردی اقلیمی، ساحلی، کوهستانی، جنگلی و اقامتگاه‌هایی در کنار چشمه‌های آبگرم وجود دارد. در لیست بهترین اقامتگاه‌های سنتی ایران، اقامتگاه‌هایی در گیلان، مازندران، اصفهان، شیراز، یزد و استان‌های کویری، جزیره‌ی کیش و قشم به چشم می‌آید. زیباترین اقامتگاه سنتی ایران، اقامتگاه سنتی سرای عامری‌ها در کاشان است. معماری منحصر بفرد این سرا به دوران زندیه باز می‌گردد. ارسی‌های رنگی، باغ رمانتیک ایرانی، آینه کاری‌های بزرگ، اتاق‌های با نام سرداب، شاه‌نشین، آینه خانه، هفت دری، هشتی ورودی، ایوان تابستانی و زمستانی، حوض خانه، بهاربند و دو بادگیر تجربه‌ی بی‌نظیری برای مسافران فراهم خواهد آورد. این اقامتگاه سنتی در واقع هتل پنج ستاره است و چون نگینی در کاشان می‌درخشد. اقامتگاه سنتی خانه ایرانی کاشان، خانه تاریخی منوچهری کاشان نیز جز جاذبه‌های گردشگری این شهر است.

 

اقامتگاه سنتی چیست؟بهترین اقامتگاه‌های سنتی ایران

هتل عباسی اصفهان با معماری سنتی و بی نظیر

 

هتل سنتی خالو میرزا عقدا و هتل باغ مشیر الممالک در یزد، خانه تاریخی بخردی و خانه تاریخی کیانپور در اصفهان جز هتل‌های سنتی درجه یک محسوب می‌شوند.

 

هتل‌های سنتی در شیراز

 

اکنون پس از مطالعه اقامتگاه سنتی چیست؟ بهترین اقامتگاه‌های سنتی ایران، نوبت به شیراز رسیده است. اقامتگاه سنتی سلطنت بانو شیراز، یک اقامتگاه دنج در خیابان لطفعلی خان زند شیراز است. این اقامتگاه که رستوران و کافه نیز در دل خود دارد، یک خانه‌ی قدیمی ‌با سبک معماری کاملا ایرانی است. غذاهای محلی شیراز مثل کلم پلو در این اقامتگاه با کیفیت ویژه‌ای سرو می‌شود. این اقامتگاه به مسجد نصیرالملک، منزل زینت الملوک و نارنجستان قوام نزدیک است.

اقامتگاه سنتی درباری شیراز نیز زیر مجموعه‌ای از هتل بین المللی ۳ ستاره درباری که علاوه بر امکانات مدرن فضای سنتی ایرانی خود را حفظ نموده است. واحد‌های اقامتی ساده و شیک که با بهره‌مندی از آجر، گرمای سفرخانه و چای خانه آن دو چندان شده است. این هتل سنتی در محله تاریخی سنگ سیاه و نزدیک به حرم شاهچراغ است.

اقامتگاه سنتی پرهامی‌شیراز، هتل فروغ و خانه شیرازی از جمله اقامتگاه‌های سنتی زیبای شیراز است که در لیست بهترین‌ها قرار می‌گیرد. برای جای اسکان در شیراز می‌توانید از سایت جاده استفاده کنید. شما عزیزان می‌توانید متناسب با قیمت مد نظر و مطرح نمودن سوالات خود از پشتیبانان ما بهترین انتخاب برای رزرو خانه سنتی شیراز را داشته باشید.

0/100
0 Review
5 stars
4 stars
3 stars
2 stars
1 star

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت امتیاز و نظر