ورود ثبت اقامتگاه

آبشار گلوسنگ کلیبر کجاست؟

دسته‌بندی: جاذبه های ایران

 

آبشار گلوسنگ کلیبر کجاست؟

 

تمام جاذبه‌های ایران به شمال کشور و مرکز شهر ختم نمی‌شود. در هر گوشه و کنار ایران دیدنی‌های بسیاری وجود دارد که پاسخگوی تمام سلیقه‌ها و نیازهاست. یکی دریا می‌خواهد و دیگری کوهنوردی، یکی آفتاب گرم سوزان می‌خواهد و دیگری برف و باران… به راستی ایران کشور چهار فصلی است که اگر جایی در فصل تابستان گرم است جایی دیگر وجود دارد که در تابستان سرد است طوریکه بخاری روشن است و باید لباس گرم پوشید. آذربایجان شرقی در شمال غرب کشورمان تنها به خاطر تبریز معروف نیست. کلیبر نیز از شهرستان‌های معروف در شمال غربی آذربایجان شرقی است. با ما در جاده همراه باشید تا بدانیم جاذبه دیگر آذربایجان شرقی، آبشار گلوسنگ کلیبر کجاست؟

 

آبشار گلوسنگ

روستای گلوسنگ، شهرستان کلیبر

 

آبشار گلوسنگ کلیبر

 

به ریزش ناگهانی آب از مکانی بلند، آبشار گفته می‌شود. کلیبر در محاصره کوه‌های قره داغ و جنگل‌های ارسباران است بنابراین وجود آبشار در این منطقه پدیده‌ای دور از انتظار نیست. آبشار گلوسنگ کلیبر به دلیل مسیر نسبتا نیمه سختی که دارد بکر مانده است و هنگامی که موفق به دیدن آن می‌شوید از زیبایی بیش از اندازه آن به وجد می‌آیید. صدای ریزش آبشار از ارتفاع، پرواز و آواز پرندگان، پوشش گیاهی سبز و منحصر به فرد منطقه دست به دست هم داده‌اند تا به زیبایی آبشار گلوسنگ کلیبر و اطراف آن بیفزایند.

 

 آبشار بکر گلوسنگ

فصل بهار و تابستان بهترین زمان برای بازدید از آبشار بکر گلوسنگ کلیبر است.

 

چگونه به آبشار گلوسنگ کلیبر برویم؟

 

جاده جانانلو – کلیبر با بیش از ۴۰ کیلومتر طول از خیابان فرمانداری کلیبر شروع شده و به جانانلو در نزدیک رود ارس مرز میان ایران و جمهوری آذربایجان ختم می‌شود. اما این جاده نه تنها هم مسیر با رود کلیبر و اتصال دهنده کلیبر با جانانلو است بلکه مسیری است که می‌توان از طریق آن به آبشار گلوسنگ و روستای گلوسنگ رفت. روستای گلوسنگ در میان کوه‌های قره داغ، تقریبا روستایی مخروبه است و در سال‌های اخیر تعدادی ساختمان جدید در روستای گلوسنگ ساخته شده است و عده‌ای در آن سکونت گزیده‌اند که به آن آبادانی بخشیده‌اند. پس برای رفتن به آبشار تابلوی روستای گلوسنگ در سمت غرب جاده کلیبر – جانانلو را دنبال کنید و سپس مسیر خاکی را طی کنید تا به روستا برسید. آبشار گلوسنگ کلیبر در سمت غرب روستا قرار دارد که دارای چندین نهر و چشمه است.

 

شباهت آبشار گلوسنگ کلیبر با آبشارهای دیگر

 

گاه پیش می‌آید با دیدن جایی، یاد مکانی دیگر بیفتیم. بسیاری از کسانی که از آبشار گلوسنگ کلیبر دیدن کرده‌اند آن را شبیه به آبشار لاتون گیلان در لوندویل و آبشار قلعه درسی کلیبر دانسته‌اند. آیا شما هم از نزدیک آبشار گلوسنگ را دیده‌اید؟ به نظرتان شبیه به کدام آبشار است؟

 

روستای گلوسنگ

طبیعت بکر روستای گلوسنگ

 

کجا بمانیم؟

 

فصل بهار و تابستان بهترین زمان برای بازدید از آبشار بکر گلوسنگ کلیبر است. محل اقامت در کلیبر تنها محدود به کلیبر نیست. بنابراین اگر دوست دارید در روستای کوهستانی گلوسنگ بمانید می‌توانید از اقامتگاه بوم گردی گلوسنگ کلیبر استفاده کنید که در سایت جاده قابل رزرو است. برای رزرو روی لینک زیر کلیک کنید.

 

رزرو اقامتگاه بوم گردی گلوسنگ کلیبر

 

چگونه از تهران به آبشار گلوسنگ کلیبر برویم؟

 

برای رفتن به کلیبر از تهران با گذر از اتوبان قزوین – زنجان و زنجان – تبریز، سپس با دنبال کردن تابلوهای راهنما به کلیبر می‌رسید. در مجموع از تهران تا کلیبر ۷۷۰ کیلومتر فاصله است که ۹ ساعت طول می‌کشد. از کلیبر به جاده کلیبر – جانانلو رفته و تابلوی روستای گلوسنگ را دنبال کنید. همچنین با اتوبوس از طریق ترمینال‌های اتوبوسرانی می‌توان به کلیبر رفت.

 

سایر جاهای دیدنی کلیبر

 

اگر دوست دارید کلیبر و زیبایی های آن را بیشتر بشناسید پیشنهاد می‌کنیم مطلب کلیبر کجاست را مطالعه کنید.

 

کلیبر کجاست؟

مشاهده اقامتگاه‌های منطقه

مشاهده اقامتگاه‌های استان آذربایجان شرقی، کلیبر

0/100
0 Review
5 stars
4 stars
3 stars
2 stars
1 star

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت امتیاز و نظر